Basmane’de Hukuki engel kalmadı

Mesut Sancak arsanın inşaat engeli bulunmadığnı açıkladı.

Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkam Mesut Sancak, TMSF'nin açtığı ihalede 80 milyon dolar bedelle satın aldıkları Basmane'de arsayla ilgili Güçbirliği Holding'in İstanbul 5. İdare Mahkemesi'nde açtığı davada yürütmeyi durdurma talebinin reddedildiğini duyurdu. Sancak, Güçbirliği'nin arsayla ilgili İstanbul 5. ve 7. idare mahkemelerinde süren iki davanın da birleştirilerek tek bir noktada toplandığını aktardı. 

Muhatap İzmir Büyükşehir Belediyesi ve TMSF

Dünya gazetesinin haberine göre, arsa konusunda muhataplarının TMSF ve İzmir Büyükşehir Belediyesi olduğunu, iki kurum ile de saygı ve devlet ciddiyetine yakışacak nitelikte bir iletişim içinde olduklarını, hiçbir sorun yaşamadıklarını anlatan Sancak, 'yürütmeyi durdurma talebinin' reddedilmesiyle birlikte, projenin önünün tamamen açıldığını ifade etti.

Ekim'de İnşaat Hızlanacak

Sancak, "Biz sadece yapacağımız işlere bakıyoruz, İzmirlilere müjdelerimiz devam edecek. Tapu işlemi tamamlanıp şantiye kurulduktan sonra, Ekim ayından itibaren Basmane Çukuru'nda inşaat çalışması hızlanacak" dedi. 

Mesut Sancak, minimum 5 bin kişiye istihdam sağlayacak proje için başlangıçta 750 milyon TL olarak belirledikleri yatırım tutarını 900 milyon TL'ye çıkardıklarını vurgulayarak, şunları söyledi:

"En iyisini, gerçekten dünya çapında dikkat çekecek bir projeyi hayata geçirmek istiyoruz" 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.