Baymak, BES projesiyle bu yıl koyduğu “bin bayiye ulaşma hedefi”ni şimdiden aştı


Isıtma ve soğutma sektörünün öncü şirketlerinden Baymak, nisan ayı başında başlattığı, Türkiye’de ve dünyada bir ilk olan Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) projesinde yılsonu hedefini şimdiden aşarak büyük bir başarıya imza attı. Nisan 2015’te Garanti Emeklilik ile birlikte başlattığı “yeni nesil enerji verimli kombi satışı yapan bayi ve tesisatçılara BES hesabı açarak kombi başına katkı payı ödeme” projesinde koyduğu 1.000 bayi ve tesisatçıya ulaşma hedefini şimdiden yakalayan Baymak, çıtayı daha da yükselterek yılsonu hedef rakamını 2 bin olarak revize etti.

Hedef 2017'de 10 bin bayi ve tesisatçıyı 'BES'lemek

Bugüne kadar binin üzerinde bayi ve tesisatçının aileleriyle birlikte katıldığı bu projede Garanti Emeklilik ile çalışan Baymak, böylece hem büyük ailesinin geleceğini güvence altına alıyor hem de bayilerinin iş potansiyellerinin artmasına katkı sağlıyor. Özellikle Anadolu’da büyük ilgi gören kampanya ile ilgili hedef ise 2017 sonunda 10 bin bayi ve tesisatçıya ulaşmak.

“Hem enerji tasarrufuna hem de sermaye piyasalarına katkı sağlıyoruz"

Baymak Genel Müdürü Ender Çolak, BES projesinin pazarda hızlı büyümelerini sağlayan en büyük itici güçlerden birisi olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

“BES uygulamamızın topluma ve ülkemize çok fazla katkısı var. Öncelikle halkımızı sadece enerji verimli ürünleri kullanmaya teşvik ederek, onların ve toplamda da ülkemizin enerji tasarrufuna katkıda bulunuyoruz. Ayrıca sermaye piyasası araçlarına en uzak kesimleri bireysel emekliliğe teşvik ederek, sermaye piyasalarının gelişimini destekliyoruz. Yani halkımıza hem tasarruf alışkanlığı kazandırıyor hem de onların emekliliklerini garanti altına alarak, ülkemizin sosyal sorunlarından birinin çözümüne destek oluyoruz. Bütün bu yönleriyle aslında bir sosyal sorumluluk projesi yürüttüğümüzü söyleyebiliriz.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın