Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, arife günü ve Ramazan Bayramı boyunca, kamuya bağlı otoyol ve köprülerden geçiş ücreti alınmayacağını açıkladı.

Ramazan Bayramı’nda yapılacak otoyol ve köprü indirimleri hakkında bilgi veren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, indirimin 23 Haziran gecesinden, 28 Haziran tarihine kadar süreceğini açıkladı. Bayram süresince uygulanacak indirimin yalnızca kamu köprü ve otoyollarını kapsadığını belirten Arslan, “İndirim uygulaması Cuma gecesinden itibaren hayata geçirilmiş olacak” dedi.

Bayram süresince yürütülecek yol, bakım ve onarım çalışmalarının da ancak zaruri durumlarda sürdürüleceği açıklamasında da bulunan Bakan Arslan vatandaşları acele etmemeleri konusunda uyardı. Arslan vatandaşların en çok hata yaptıkları yerleri bildiklerini ve bununla ilgili çalışmalar yaptıklarını da belirterek, “İçişleri bakanlığıyla istişare halindeyiz. Zaruri olanlar dışında trafiği yoğunlaştırmamak adına, bakım onarım çalışması yapmayacağız. Tüm vatandaşlarımızı trafik kurallarına uymaya çağırıyoruz.” diye konuştu.

Bayramda ücretsiz olan köprüler: 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü

Ücrete tabi olan köprüler: Osman Gazi Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.