BBP’de referandum krizi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, parti genel merkezinde, 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasına ilişkin düzenlediği basın toplantısında, halk oylamasında "Evet" oyu kullanacaklarını belirtti.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin 16 Nisan’daki referandumdan ‘evet’ diyeceklerine ilişkin açıklaması teşkilatta tartışma çıkardı. 

BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Sivas İl Başkanı Uğur Bulut, Genel Merkez’in aldığı ‘Evet’ kararıyla ilgili il yönetimi ile değerlendirme toplantısı yaptıktan sonra görüş açıklayacaklarını söyledi. Bulut, bazı sosyal medya hesaplarından yapılan Destci’nin kararını eleştiren paylaşımların, kendileriyle ilgisi olmadığını söyledi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin, partisinin 16 Nisan’da yapılacak referandumda ‘evet’ diyeceğini açıklamasının ardından BBP Sivas İl Başkanı Uğur Bulut, il yönetimi ile verilen kararı değerlendirme toplantısı yaptıktan sonra açıklayacaklarını söyledi. Genel Başkan Destici’nin açıklaması sonrası, sosyal medyada BBP Sivas adı ile yapılan ve ‘Evet’ kararını eleştiren ve genel başkanı yok hükmünde gösteren paylaşımlarla il başkanlığının ilgisinin bulunmadığını dile getirdi.

İL YÖNETİMİ İLE DEĞERLENDİRECEĞİZ

Partisinin genel merkezinin verdiği referandum kararı hakkında il yönetimi ve partilileriyle değerlendirme yapacaklarını söyleyen İl Başkanı Uğur Bulut, şöyle konuştu:

“Genel merkezimiz referandumla ilgili böyle bir açıklama yaptı. Biz il başkanlığı olarak arkadaşlarımıza mesaj yoluyla bir değerlendirme toplantısı yapacağımızı söyledik. Genel merkezin yaptığı açıklamayı yönetim kurulu ve tüm teşkilatlarımızla birlikte değerlendireceğiz. Bugün kendilerinin açıklama yapması üzerine ‘BBPSivas’ adlı bir Twitter hesabından il teşkilatımızın görüşüymüş gibi sanal ortamda bizim adımıza bir söylem yayıldı. Biz bununla ilgili yasal işlemi başlattık.”

“Partimizin il başkanlığının görüşü belli olmasına rağmen genel merkez böyle bir açıklama yaptı. Fakat biz arkadaşlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize tüm baskılara rağmen bu süreçte BBP’de yöneticilik yapmış kardeşlerimize önem verdiğimizden dolayı değerlendirme toplantısı yapacağız. BBPSivas adlı Twitter hesabından yapılan açıklama bana ait değildir. Bunu art niyetli buluyorum. Twitter hesabının kime ait olduğunu bilmiyoruz. Bulmaya çalışıyoruz. Bununla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuracağız. Arkadaşlarımızın, partililerimizin görüşü bizim için önemlidir.”

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.