Beykoz’a 8 milyon metrekarelik park alanı yapılacak!

Kanuni Sultan Süleyman Ormanı’nın 29 yıllık devir protokolünde imzalar Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Kanlıca Orman İşletme Müdürü Erhan Çetinkaya tarafından Temmuz sonunda atılmıştı.

Elmalı Gölü çevresinde dünyanın en büyük park alanı olarak tasarlanan Kanuni Sultan Süleyman Kent Ormanı Türkiye’nin 7 bölgesi ve 81 ilinden esintiler taşıyacak.
devasa mesire alanından oluşan kent ormanı ziyaretçilere doğayla iç içe huzur dolu bir ortamda piknik, spor, dinlenme ve birçok aktiviteyi bir arada yapma imkânı sunacak. Kent Ormanı’na Beykoz Belediyesi tarafından Anadoluyakası’nın en modern nikâh sarayı ve Macera Parkı kurulacak.

Anadolu’nun geleneksel kültür öğelerini yansıtan Elmalı Kent Ormanı’nda 81 ile özgü ürünlerin satıldığı bir yöresel pazar da yer alacak. Ziyaretçilere huzurlu ve dingin bir ortam sağlayabilmek için akülü araç ve bisiklet kiralama noktaları kurulacak.

İlk etabında çalışmaları devam eden parka Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen ve yüzde 80’i tamamlanan suni bir gölet yapılıyor. Şehir ormanında her türlü şölen ve kutlamaların yapılacağı şölen alanının yanında göl manzarasına sahip seyir köşkü de yer alacak. Zyaretçilere eşsiz güzellikler sunacak 7 mesire alanı Gülistan, Lalezâr, Karanfil, Sümbül, Gelincik, Menekşe ve Çiğdem isimlerinden oluşuyor. Çiçek isimlerini taşıyan mesire yerlerinde bu çiçeklere özel bahçeler tanzim edilecek ve festivaller düzenlenecek.

Projenin yapımı etap etap tamamlanacak. Karlıtepe Mesiresi’nin 45 katı büyüklüğüne sahip olacak projede birçok sosyal alan bulunacak.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıKaldırım işgalleri son buluyor
  Sonraki yazıAvrasya’da sona yaklaşılıyor
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın