Borsa yasağı gelen Via Gayrimenkul’un hangi orojeleri var?

Mayıs ayında 13,60 lira pay başı bedelle halka açılan VİA GYO, SPK tarafından Sermaye Piyasası Kanunu kapsamından ve buna bağlı olarak da borsa kotundan çıkarılmasına karar verdi.

Başka Şirketlere de Yasak Gelebilir

Kurul, Sermaye Piyasası Kanunu kapsamındaki tüm şirketleri FETÖ'yle ilişkileri anlamında bir taramadan geçiriyor. Yetkililer, bu anlamda VİA GYO'nun kanun kapsamından çıkarıldığını, başka şirketlerde de benzer durumların tespit edilmesi durumunda, Kurulun gerekli müdahaleleri yapmaktan kaçınmayacağını ifade etti.

GEREKLİ İŞLEMLER YAPILACAK

Via Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’den yapılan açıklamada ise SPK’nın aldığı kararı doğru olarak yorumladıklarını ve yatırımcıların menfaatine olacak şekilde gerekli işlemleri tesis edeceklerini bildirdi.

Hangi Projeleri Var?

VIA GYO, perakende odaklı entegre gayrimenkul projeleri geliştirmek ve yönetmek için 2015 yılında kuruldu.  2015 yılsonu itibarıyla 3,3 milyar TL aktif ve 3,2 milyar TL portföy büyüklüklerine; 1,1 milyon m2 alan üzerine inşa edilmiş 4 AVM’de 697 ticari üniteye ve 290 bin m2’den fazla brüt kiralanabilir alana (BKA) sahip olan VIA GYO’nun, sözleşmeye dayalı yıllık kira geliri 100 milyon euronun üzerinde.

Şirketin elindeki varlıklar şöyle:

Viaport Asia, Vialand, Viaport Venezia, Viaport Marina.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.