Nef’ten dış basına demokrasi ilanı

Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, basın mensuplarıyla yaptığı sohbet toplantısında "Herkes evini korur" başlığıyla yurtdışında çıkacak ilan ile Türkiye'de başlatacakları yatırımları hakkında bilgi verdi. 

"15 Temmuz gecesi Türkiye'de ne oldu biliyor musunuz?" cümlesi ile başlayan ilanda, o gece yaşananlar anlatılarak şu ifadelere yer verildi:

"0 gece başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, her görüşten siyasi partilerimiz, medyamız ve tabii ki milletimiz din, dil, ırk ve düşünce farkı gözetmeden bir araya geldi. Herkes sokaklara çıktı. Yanlarında sadece yürekleri vardı. Akıllardaysa tek bir düşünce: Burası Türkiye. Burası bizim evimiz. Ve konu evimizi korumak olduğunda hepimiz biriz. 

Everyone protects their own homes.

O gece, Fransız Devrimi'nde olduğu gibi milletçe demokrasimiz için canımızı vermeye hazır olduğumuzu tüm dünyaya gösterdik. Milletçe darbe girişimini durdurmayı başararak dünya tarihinde ender yaşanan bir demokrasi zaferine imza attık. O gece tüm Türkiye tek yürek olduk ve evimizi, vatanımızı, demokrasimizi koruduk. Şu an sokaklarımızda demokrasi için bir araya gelen halkımız, barış içinde hayatın devam ediyor. Yaşasın demokrasi."

Nef'ten 1.5 milyarlık 3 proje

Nef icra Kurulu Başkanı Erden Timur, darbe girişiminin ardından hükümetin ve halkın üstüne düşeni yaptığını, şimdi sıranın özel sektörde olduğunu belirterek, 14 Temmuz'a kadar bu yıl Türkiye'de 1 proje daha yapalım mı diye kararsızken, 15 Temmuz sonrası kararlılıkla 3 yeni projeye başlama kararı aldıklarını açıkladı.

Yılın ikinci yansında 1.5 milyar TL yatırım tutarında 3 yeni projede inşaata başlayacaklarını ve 3 bin 500 kişinin istihdam edileceğini belirten Timur, kar amacı gütmeden hibe ettikleri 3 milyon TL ile Nef Vakfı bünyesinde "Ekonomik Büyüme Fonu"nu hayata geçireceklerini, bu bütçeyi kısa sürede 23 milyon TL'ye çıkaracaklarını söyledi. Timur, Türkiye'nin sürdürülebilir kalkınmasına katkı sunacak STK'lar için ayırdıkları 5 milyon TL'lik kaynak ile projelere destek olacaklarını açıkladı.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıHangi projeler tarihi kampanyadan yararlanacak ?
  Sonraki yazıBorsa yasağı gelen Via Gayrimenkul’un hangi orojeleri var?
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın