Fikirtepe’de fiyatlar iki yılda ikiye katlandı

Konutta durgunluğa neden olan seçimler, ramazan ayı ve yaz mevsiminin geride kalmasıyla birlikte inşaat firmaları açılacak yeni sezon için şimdiden kolları sıvadı. İmar sorunlarının çözüldüğü ve milyarlarca liralık gayrimenkul projelerinin yükseldiği Fikirtepe, inşaat sektöründe yeni sezonun gözdesi olmaya aday. Anadolu Yakasındaki iddialı yatırımların adresi Fikirtepe gayrimenkulde kısa sürede elde ettiği getiriyle dikkat çekti. Bölgede konutların metrekare fiyatı 2 yıl içinde ikiye katlandı. İki yıl önce 4 bin 400 lira seviyesinde olan metrekare birim fiyatı bugün 8 bin lira seviyesine ulaştı.

Fikirtepe’nin ilk ruhsatını alan firması olan Baysaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın, bölgede metrekare fiyatlarının yükselişini sürdüreceğini ve iki yıl içinde iki haneli rakamlara ulaşacağını söyledi. Bölgede yeni ruhsatların alındığına dikkat çeken Aydın, “Fikirtepe’nin ‘primtepe’ vasfının daha da pekişeceğini düşünüyorum. Geleceğine inandığımız bölgede yatırımları sürdürmeyi planlıyoruz” dedi. Şemsettin Aydın, bölgede inşaatını sürdürdükleri İstanbul 216 projesinin ardından yeni etabın ruhsat sürecini başlattıklarını açıkladı.

Oturumcu ve yatırımcı alıyor

Şemsettin Aydın, bölgenin şehir merkezinde ve metrobüs, metro, Marmaray ile Avrasya Tüneli gibi önemli ulaşım yolları üzerinde bulunduğunu anlatarak, bu avantajlar nedeniyle bölgenin yatırım potansiyeli taşıdığını, bunun da fiyatları sürekli olarak yukarı çektiğini belirtti.

Yeni ruhsat alan konut projelerinin Fikirtepe’ye olan inancı artırdığına dikkat çeken Aydın, şunları söyledi: “Bu da arsa sahipleri ile müteahhitler arasında anlaşma sürecini hızlandırmak için teşvik edici bir unsur oldu. Fikirtepe, İstanbul’un merkezinde modern hayatın ihtiyaçlarını karşılayan modern bir semt haline geliyor. Hem oturum, hem de yatırım açısından yüksek satış performansına sahip. Biz de ortaya çıkan bu tablo nedeniyle İstanbul 216 ikinci etap projemizi hayata geçirmek için son aşamaya geldik.”

Şemsettin Aydın, 80 milyon dolara mal olacak ikinci etap projesi için yıkım çalışmalarını tamamlayarak, ruhsat sürecine girdiklerini vurguladı. Eylül ayı itibariyle yeni etapta satışlara başlamayı hedefl ediklerini anlatan Şemsettin Aydın, projenin 12 bin 123 metrekare arsa alanı üzerinde yükseleceğini anlattı. Aydın, şöyle devam etti:

“Yaklaşık 580 konuttan meydana gelen İstanbul 216’nın ikinci etabında biri home ofislerden oluşan toplam üç blok yer alacak. Projede alanları 52 ile 168 metrekare arasında değişen 1+1’den 3+1’e kadar farklı konut tiplerinin ve sosyal alanlar da bulunacak.”

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıGayrimenkul yatırımı hakkında doğru bilinen 5 yanlış!
  Sonraki yazıİstanbul’un trafik çilesi Marmara Ringi ile bitecek!
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın