Ziraat Bankası faizleri düşürdü

Ziraat Bankası kredi faiz oranlarını bugün itibari ile düşürdü. Banka, konut ve ihtiyaç kredisi faiz oranlarında düşmeye giden banka, kredi çekmeyi düşünen vatandaşları sevindirdi.

Ziraat Bankası tarafından düşürülen faiz oranları birkaç gündür kredi çekmeyi düşünen vatandaşların gündemini oluşturuyordu. Bugün itibari ile düşürülen kredi faizleri vatandaşları bankaya Ziraat Bankası’na yöneltti. Ziraat Bankası’ndan kredi çekmeyi düşünen vatandaşlar bugünden itibaren 120 aya kadar tüm vadelerde aylık yüzde 1,28 oranlarında banka kredisi kullanabilecek. Diğer taraftan, ihtiyaç kredilerinde de 60 aya kadar vadelerde faiz oranını aylık yüzde 1,53’e indirildi. Konu ile ilgili olarak Ziraat Bankası kredi faiz oranları açıklaması ise şu şekilde:

Ziraat Bankası kredi faiz oranları ile birlikte ülke ekonomisine tam destek

‘’Ziraat Bankası kredi faiz oranları ile birlikte ülke ekonomisine katma değer sağlayan bir çalışmanın bir parçası olarak konut sektörüne uzun süredir etkin finansal çözümler sunmaktadır. Pazar payını her yıl arttırarak açık ara lider bankası konumuna ulaşan bankamız, konut kredisi faiz düşüş taleplerini değerlendirmiş ve vatandaşlar için çözümler üretmiştir. Bankamız uzun yıllardır vatandaşlarımızın hızlı, kolay ve gelire uygun özel ödeme planları ile istedikleri kredi oranlarına ulaşmasını sağlamıştır. Ziraat Bankası, konut üreticisi şirketleri ve vatandaşlarımızı düşünerek mümkün olan en iyi koşulları her zaman yaratmaya çaba göstermiştir. Bu çerçevede Ziraat Bankası son dönemde ekonomide yaşanan olumlu gelişmeleri ve maliyetlerde görülen iyileşmeyi müşterilerine yansıtmak amacıyla konut kredisi faiz oranlarını bugünden itibaren 120 aya kadar tüm vadelerde aylık yüzde 1,28’e indirmiştir. Diğer taraftan, ihtiyaç kredilerinde de 60 aya kadar vadelerde faiz oranını aylık yüzde 1,53’e indirmiştir. Her gelir grubunda yer alan müşterilerin kullanımına sunulan bu imkanlar ile gerek konut ihtiyacı olan vatandaşlarımıza gerekse de konut üreticisi firmalara önemli bir destek sağlanmasının yanı sıra, ihtiyaç kredilerinde de müşterilere maliyet avantajı sağlanacaktır”

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.