Bostancı doluyor!

İstanbul’un Anadolu yakasındaki Bostancı sahiline 92 bin metrekare ek dolgu yapılarak yeşil alan 225 bin metrekareye çıkarılacak. Kıyı dolgu alanının yeniden planlandığı, içinde sosyal tesislerin de yer alacağı bir proje hayata geçiyor.

9 Mart 2005 tarihli Kadıköy Merkez ile E-5 Otoyolu Ara Bölgesi Nazım İmar Planı’nda ‘Park ve Dinlenme Alanları’ fonksiyonunda kalan alan rekreasyon alanı olarak değişecek. Bostancı İskelesi’ne 100 metre mesafede inşa edilecek Bostancı Sahili ve Su Sporları Merkezi’ne ilişkin üst ölçekli plan tadilatı notlarında, söz konusu alanda, halkın eğlenme ve dinlenme gereksinimlerini karşılamaya yönelik gezinti alanları, spor alanları, seyir terasları, piknik alanları, açık otopark gibi mekan düzenlemeleri öngörülüyor. Projenin de ilçe belediyesi tarafından onaylanması şartı koşuldu.

Proje özellikleri;
 
Projede, toplam 91 metrekare büyüklüğünde 4 adet büfe, 330 metrekare büyüklüğünde kumsal kafe, 90 metrekarelik bisiklet evi, 160 metrekare mescit, bebek bakımı ve tuvalet, 2 bin 110 metrekarelik Su Sporları Merkezi, 775 metrekarelik kafeterya ve 1240 metrekarelik sosyal tesis yer alacak.
 
Kaynak: Hürriyet

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın