Bu projeler yatırımcısına yüzde 100 kazandırdı!

Türkiye genelinde hayata getirilen konut projelerinde en fazla satışın stüdyo dairelerde olduğu belirtiliyor. Bu durumu çekirdek aile yapısının değiştiği ve ailelerin küçülmeye başladığı şeklinde yorumlayanlar olduğu gibi yatırım olarak değerlendirenler de bulunuyor.

Stüdyo dairelerde satış ve kiralama avantajı var

Özellikle stüdyo dairelerde kolay satış ve kiralama avantajı bulunuyor. Fiyatları 150 bin ile 500 bin lira arasında değişen stüdyo daireler, 30 metrekare ile 100 metrekare adasında değişebiliyor. Türkiye'de yatırımcısına yüzde 100'e varan oranlarda kazandıran bazı projeler şöyle sıralanıyor:konuthaberleri.com

Gülpark Yaşam

GülPark Yaşam, Gül Yapı ve Çebi Yapı tarafından hayata geçiriliyor. Teslimlerin bu yılın aralık ayında yapılması planlanan projede 34 metrekarelik stüdho daireler 83 bin lira başlaangıç fiyatı ile satılıyordu, Dairelerin 43 metrekarelik olanları 104 bin ve 110 bin liradan satıldı. 18 ay içinde dairelerin fiyatı 150 bin lira seviyesine yükseldi. Teslim döneminde yatırımcıların yüzde 90 ile yüzde 100 arasında kazanç sağlamaları bekleniyor.

Batışehir

İkinci etabında teslim süreci devam eden Batışehir'de, stüdyo rezidanslar yüzde 70'in üzerinde prim yaptı. Emlak Konut GYO güvencesiyle Ege Yapı Group tarafından inşa edilen projede ofis, otel ve rezidans gibi farklı yaşam alanları bulunuyor. Projede güvenlik hizmetleri ve otoparkın yanı sıra kuaför, terzi, eczane, lostra, vale parking, şehir oteli, copy center, vip lounge, lobi-danışma, depolama alanları, sauna, spor alanları ve kapalı havuz gibi hizmetler bulunuyor. Projeden yatırım yapanların 2016 sonunda yüzde 110'u geçen oranlarda kazançlı çıkması bekleniyor.

Sofa Bahçeşehir

Sofa Konutları'nda az sayıda stüdyo daire bulunuyordu. Bahçeşehir merkezde, gölet karşısında Gül İnşaat ve Başakşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen proje hasılat paylaşımı metoduyla satılıyor. Projedeki stüdyo dairelerin lansman fiyatı 120 bin lirayken şimdi 230 bin lira seviyesinde satılıyor.

Stüdyo 24

Stüdyo 24'te en fazla stüdyo dairelerin satışı gerçekleşti. Projede 38 metrekarelik stüdyo daireler 69 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyordu.TOKİ ve Emlak Konut güvencesiyle ve Cathay İleri Projeler Girişimi tarafından Bahçeşehir-Ispartakule'de inşa edilen proje 15'er katlı iki blok halinde yükseldi. yaşamın Mayıs 2014'te başladığı projedekiki stüdyo dairelerin fiyatları teslime kadar yüzde 80 oranında arttı.

Soyak Park Aparts

Soyak ve Emlak Konut GYO ile hasılat paylaşımı yöntemi uygulanarak hayata geçirilen Soyak Park Aparts'da stüdyo dairelerin fiyatları 120 bin lira seviyesindeydi. Şu anda ise aynı daireler ikinci elde 150 bin lira dolayında satılıyor.

Dumankaya Miks Halkalı

Dumankaya İnşaat'ın hayata geçirdiği Dumankaya Miks Halkalı'da telimler ağustos ayında yapılacak. Projedeki stüdyo daireler peşin alımlarda 175 bin 500 liradan başlayan fiyatlarla satılıyor. Dairelerin ilk fiyatı ise 120 bin lira seviyesindeydi.

Dumankaya Flex

Dumankaya İnşaat tarafından İstanbul Pendik'te hayata geçirilen Dumankaya Flex projesinde 137 adet 6 değişik tipte stüdyo daire sıralanıyor. 40 ile 66 metrekare arasındaki stüdyolar, projedeki en çok satılan daire tipleri arasında yer aldı. Projede açık ve kapalı otoparklar, bisiklet parkı, kademeli yansıma havuzları, İspanyol merpenler, teras bahçeler, yürüyüş ve koşu parkurları, 24 saat güvenlik gibi özelikler bulunuyor. Proje yatırımcısına 90 oranında kazanç sağladı.

Önay Garden Residence

Önay Grup'un Beylikdüzü'nde hayata geçirdiği Önay Garden Residence'ta ise 32 ve 38 metrekarelik stüdyo daireler 44 bin ile 50 bin lira arasında satıldı. Teslimlerin tamamlanmasının ardından stüdyolar 75 bin liradan başlayan fiyatlarla satıldı. Projedeki bu dairelerin Temmuz 2015 rakamları ise 140 bin lira civarında.

Fer Yapı istwest

İstanbul Bahçelievler Yenibosna'da, Basın Basın Ekspres yolu üzerinde inşa edilen Fer Yapı istwest'te stüdyo daireler, 2013 yılında 265 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyordu. Fer Yapı ile Boyner Holding ortaklığında hayata geçirilen projede teslimler tamamlanırken stüdyo daireler 90'ı aşan oranlarda kazandırdı.

Soyak Evostar

İstanbul Halkalı'da 2012 yılında hayata geçirilen Soyak Evostar'da stüdyo daireler 120 bin lira civarındaydı. Teslimlerde kazanç oranı yüzde 60 seviyesinde olan proje, şu anda yüzde 100 prim yaptı.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıAğaoğlu My Newwork’te faizler sıfırlandı
  Sonraki yazıAli Ağaoğlu’ndan küçük oğluna büyük jest!
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın