Bulut İnşaat gurbetçileri de mağdur etmiş

Bulut İnşaat'ın reklamını yaptığı projelerden daire alan gurbetçiler, evlerini teslim almayı beklerken boş arsa ile karşılaştı. Şirkete karşı icra takibi başlatan gurbetçileri ‘dolandırılık’ diyerek savcılığın yolunu tuttu. Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, mağdur olan gurbetçilerden Ceyhun Özçelik ve Eren Türkan İstanbul Barosu’na üye avukat Özgür Düzgün aracılığı ile hukuki süreci başlattı.

İnşaata başlanmamış

Evviva Nirvana projesinden daire alan gurbetçiler daire teslimlerinin 31 Aralık 2015 olarak taahhüt edildiğini ancak proje alanına gittiklerinde inşaatın devam etmesi bir yana arsada hiçbir faaliyetin olmadığını gördüklerini söylediler. Esenyurt Belediyesi’ne başvuran gurbetçiler, proje için ruhsat başvurusunun dahi olmadığını öğrendi.

Şirkete haciz geldi

Gurbetçiler bu kez şirket sahipleri ile temasa geçmeye çalıştı. Ancak bu mümkün olamayınca noter kanalı ile ihtarname çektiler. Ancak yine de sonuç alamadılar. Bu kez, avukatları Özgür Düzgün aracılığı ile şirketin Avcılar’daki ofisinde haciz işlemi yaptırdılar. Ancak, yapılan haciz alacakları karşılayacak seviyede olmadığı için bu girişim de gurbetçilerin yaptıkları ödemeyi karşılamadı.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.