Bulvar İstanbul projesinde 8 ayda 1200 daire satıldı

Bulvar_istanbul_tum 

Yakaladığı satış oranı ve kısa sürede kazandığı prim ile dikkatleri üzerine çeken Bulvar İstanbul projesinin başarısı hakkında konuşan Genel Müdür Ece Atalay, “Başakşehir bölgesindeki projede lokasyon oldukça kıymetli, özellikle İstanbul’da son yıllarda ilginin yoğunlaştığı bir yer. Nedeni, bu bölgedeki yatırımlarla alakalı. 3.köprü, 3.havalimanı, bunun yanı sıra projemizin hemen karşısında yer alan sağlık kent çok önemli projeler bölgeye değer katıyor. Dolayısıyla buradaki alımın yüksek olmasında etken” dedi.

Bulvar İstanbul’un 9 Ayda %74’ü Satıldı

9 ay gibi kısa bir sürede satış oranının yüzde 74’e ulaştığını vurgulayan Ece Atalay, “Başakşehirde daha önce firmamızın gerçekleştirdiği pek çok taahhüt işi var dolayısıyla yeri çok iyi biliyoruz. Biz bu bölgede yaşan halkın son dönemlerde ekonomik ve emografik özelliklerinin değiştiğini fark ettik ve hali hazırda lüks konut projelerine bir talep oluştuğunu çok iyi fark ettik. Dolayısıyla talebi analiz edip buna uygun bir proje hazırladık. Bölgeye baktığınızda toplu konut ve bundan biraz daha üst segmentte projeler var. Ama bölge halkının daha çok sosyal yaşam olsun, bunun dışında binaların inşai kaliteleri olsun, peyzaj olsun, bu anlamda daha nitelikli işleri ilgisi olabileceğini anlayınca bu doğrultuda bir proje burada gerçekleştirdik. Ve sonuç gerçekten memnun edici.” Şeklinde konuştu.

Ece_Edi

Tüm Daireler Peyzajı Görüyor

Ece Atalay tüm dairelerin peyzaj alanını gördüğünü ifade ederek, “SPDO mimarlık ofisi ile çalıştık projede. Proje iki etaptan oluşuyor. 100 bin metrekare alan üzerine 15 bloktan ve geniş peyzaj alanlarından oluşuyor. Mimarımız burada çalışırken binaların oturumlarını güneşi aldıkları açıdan peyzaja hakim olabilecekleri noktalara kadar dikkat ederek planladılar. Evlerimizin pek çoğu peyzaja hakim. Bloklar bu şekilde konumlandırıldı. Ve blokların içindeki dairelerin oturumları da bu şekilde planlandı” dedi.

Bulvar İstanbul’un Metrekaresi 2 Bin 700 Liradan Başlıyor

İki etaptan oluşan Bulvar İstanbul projesini 2016 Haziran’da teslim edeceklerini söyleyen Ece Atalay, “2016 Hazirana kadar iki etabı aynı anda teslim etmeyi planlıyoruz. İki etaptan oluşuyor proje, bulvar ve göl etabı. Bulvar inşaatında kaba inşaatımız hızla ilerledi. Blokların pek çoğunun kaba inşaatı bitti diyebilirim. %80 oranında kaba inşaatımızı tamamladık hatta cephe takmaya başlıyoruz şu an bulvar etabında. Göl etabında da kaba inşaatlarda %50 gibi bir düzeydeyiz şu an. 1555 konut var projede. Projede 1+1 yer almıyor. 2+1 den başlıyor 5+1’e kadar var. Bir tek alt katlarda vardı. İstem dışı oluşan boşluklar vardı onları 1+1 olarak değerlendirdik. Biz planlarken tipolojinin büyük evler istediğini analiz ederken planladık. Hatta planlarken 4+1’leri belli sayıda planladık ama, bugün geriye dönebilsek 4+1 daha fazla yapardık gerçekten. 4+1 talebi bölgede çok yoğun. 2+1’den 5+1’e kadar farklı tip daireler var. 2+1’ler 109 metrekare ile 144 metrekare arasında değişiyor. 3+1’ler 136 ve 192 metrekare arasında, 4+1’ler 170, 210 metrekare arasında, önlerinde teras ve bahçe alanlarının da bulunduğu 5+1’ler ise 240 ve 275 metrekare arasında değişiyor. Fiyatlarımız ise şuan metrekaresi 2 bin 700’lerden başlıyor. “ dedi. Proje Şimdiden %40 Prim Yaptı Ece Atalay projenin daha şimdiden yüzde 40 oranında prim yaptığını belirterek “Şimdiden %40 prim yaptı. Ancak bölge gerçekten az önce bahsettiğim gibi kıymetli bir bölge. Bugün metro projenin tam önüne kadar uzamış durumda. Hatta İBB’nin yaptığı açıklamaya göre, kendi sitelerinde yaptılar, 2019’da buradan geçen hat Sağlıkkent’inde içine çıkıyor. Sağlıkkent tam bizim karşımızda konumlanmakta. Oldukça büyük bir arazi üzerinde 11 ihtisas hastanesi yer almakta. 9 ayda %40 prim yaptı ama şimdi bölgede emlak konutun ihale ettiği yeni araziler var. Yeni konut projeleri geliştirilebilecek. Ve bunların ihale bedellerine baktığınızda bu yeni yerleşim yerlerinin satışa çıkabilecekleri minimum fiyatlar taahhüt ettikleri ciroları gerçekleştirebilmeleri için en az 3 bin TL’den satışa çıkmaları gerekiyor. 3500- 4000 TL gibi rakamları satış aşamasında yakalamaları gerekiyor. Tabi buraların prim de yapması gerek. Teslim de buraların 4 binlerin üzerine çıkması gerek. Böyle baktığınızda Bulvar İstanbul’da bugün hala çok yüksek bir potansiyel var. Ciddi bir prim potansiyeli var. Çünkü bizim şu an fiyatlarımız yeni çıkacak işlerin daha da altında. Bizim öngörümüz teslimde metrekare fiyatlarının çok rahat 4 bin liraların üzerine çıkacağı."

Bölgenin daha çok oturum amaçlı kullanıldığını söyleyen Ece Atalay şunları söyledi:

“Bölge oturum amaçlı çok yoğun tercih ediliyor. Zaten o yüzden büyük daire tipleri tercih ediliyor. 3+1 ve 4+1 çok yoğun talep görüyor burada. Ancak bizim alıcılarımız arasında şöyle bir kitle de var. Çünkü sadece Başakşehir’dekiler gelip almadılar. Bizim yaptığımız reklam ve pazarlamayla bütün şehrin bu bölgeden ve projeden haberi oldu ve kampanyamızda özellikle reklam kampanyamızda şehrin birçok farklı noktasında oturan kişiler de geldiler, yatırım amaçlı buradan daire aldılar. 2+1, 3+1 oldukça yoğun talep gördü. Bunun yanı sıra Ortadoğu’dan ve Arap ülkelerinden de ilgi gördük. Son dönemde Bulvar İstanbul bu anlamda ilgi gören projelerden biri. Yabancı yatırımcı toplam satışın %10’unu oluşturuyor. Biz özellikle bu seviyeyi devam ettirmeyi planlıyoruz. Gerçi şöyle bir şey var, alanlar da kiralama amaçlı kullanacaklar büyük ihtimalle öyle gözüküyor. Yani kendileri gelip oturmayı planlayan alıcılar değiller. Yine burada toplu alımlar yapıp değerlendiğinde satmayı planlayan bir profil var.” 8 ayda 1200 Daire Satıldı 8 ayda 1200 civarı bir satışımız oldu diyen Eli Aseo, “ Bugün baktığınızda 5-6 tane proje bitirmiş kadar daire sattık. Bu sizlerinde bahsettiği gibi iyi bir başarı. Sadece bölgede değil İstanbul’un genelindeki projelerden bizi ziyarete geldiler. Burada neler oluyor ne yaptınız diye. Bizim burada yaptığımız satışlar, Emlak Konut’un bile devam eden 10-15 satışından daha fazla oldu çoğu dönem. Burada tabiî ki bir çok şeyi doğru yaptık, Lokasyon, proje. Burada ekibin de gösterdiği özveriyi yabana atmamak lazım. Biz de burada dersimize iyi çalıştık ve ciddi anlamda iyi performans gösterdik. Bu anlamda kalan stoğunda satışına gerçekleştirerek, yıl sonuna kadar büyük ölçüde eritmeyi planlıyoruz. “ şeklinde konuştu.

Yeni Projeler Geliyor

Yeni projelerinden de bahseden Ece Atalay, “Yeni bir etabımız var bu yıl sonuna doğru satışa çıkarmayı planladığımız. Özel hizmetleri, hayatı rahatlatacak değişik bir konsepti geliştirdiğimiz yeni bir etabımız olacak. Residancemız var. 150 konutluk daha çok 2+1 ve 3+1′lerden oluşan bir proje. Onu aralık gibi çıkarmayı planlıyoruz. Bunun dışında şehrin daha farklı lokasyonlarında yine arazi arayışlarımız devam ediyor“ dedi.

Telefon: 444 66 10

www.bulvaristanbul.com.tr

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıBesa Grup Başkent’te 40 yılda 6.000 lüks konut üretti
  Sonraki yazıSinpaş İncek Life’ta ev teslimleri başladı
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın