Bumerang Kartal sakinleri tapu harcı ödemeyecek

Kartal’da hayata geçirilen Bumerang Kartal projesinden ev satın alanlar tapu harcından muaf tutuluyor.

Hükümetin dönüşüm uygulamalarını teşvik etmek için başlattığı, kentsel dönüşüm yasası kapsamında yapılan bir projeden ev alanlara getirilen tapu muafiyetinden Bumerang Kartal projesinden ev alanlar da faydalanabiliyor. Özkartallar İnşaat’ın bünyesinde Anadolu Yakası Kartal’da kentsel dönüşüm projesi olarak yükselen Bumerang Kartal’dan ev satın alanlar tapu harcı ödemiyor. Mülkün değerinin yüzde 4’üne denk gelen tapu harcını ödemeyen Bumerang Kartal yatırımcıları ev alırken kara geçiyor.

Bumerang Kartal projesi adını mimarisinden alıyor

Adını Bumerang şeklinden alan Bumerang Kartal projesi şık cephe tasarımı ile dikkat çekerken, projede katlar birbirini görmüyor. 41 kattan oluşan Bumerang Kartal’daki daireler 9. kat itibarıyla Adalar manzarasına sahip. Metrekare fiyatının 6 bin 900 liradan başladığı Bumerang Kartal teslim tarihi Eylül 2020 olarak belirlendi.  Çevresinde adliye, hastane, AVM, havalimanı gibi önemli merkezlerin yer aldığı Bumerang Kartal projesi doğa ile dost özelliklere ve kapanmaz koru alanı da yer alıyor.

Bumerang Kartal projesi sosyal donatıları ile dikkat çekiyor

10 bin metrekare arsa üzerinde konumlandırılan Bumerang Kartal projesi 60 bin metrekarelik kapalı inşaat alanına sahip olup 190 adet bağımsız bölüm ve 14 adet mağazadan oluşuyor. Projede ofis ve daireler 64 metrekareden 374 metrekareye kadar büyüyebiliyor. Kaba inşaatın tamamlandığı Bumerang Kartal projesi sosyal donatıları dikkat çekiyor. Seyir terası, cafeler, toplantı salonları, yüzme havuzları, tenis kortu, fitness center, sauna, buhar odası-masaj odası, Türk Hamamı, loby ve danışma, çamaşırhane, mescitler, yönetim odaları, sığınak, açık ve kapalı otopark, profesyonel yönetim gibi donatılara sahip. En son teknoloji ve akıllı bina sistemleriye donatılan Bumerang Kartal’da ofis katları, mutfak ve ıslak zeminler tamamlanıp zeminler ve tavanlar yapılıp; daire içi alanlarının bölümleri ise müşteri tercihine bırakılarak Shell & Core halinde iç dekorasyona hazır biçimde, konutlar ise anahtar teslim olarak hazırlanıyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın