Bursa konut arayışı ortalamasında zirve kadınların

Türkiye’de cinsiyete göre internette ev arama istatistikleri açıkladı. İstatistiklere göre en çok Bursa, İzmir, Adana ve Kocaeli’de kadınların internetten ev aradığı görülüyor.

Türkiye’de konut arayışı istatistikleri açıklandı. Eğitim seviyesinin artması ve kadınların iş hayatında daha fazla yer almasıyla birlikte konut satın alımlarındaki istatistikler de değişiyor. Hürriyet Emlak Projeland verilerine göre,  ‘İnternetten ev arayanların şehirlere göre cinsiyet dağılımı’ incelendiğinde Bursa, İzmir, Adana ve Kocaeli’de en fazla kadınların internetten ev aradığı dikkat çekiyor. Hürriyet Emlak Projeland Yönetim Kurulu Üyesi Çağrı Bozay, “Site trafiğimizden oluşturduğumuz istatistiklere baktığımızda, 2019 yılında Projeland’in toplam ziyaretçilerinin arasında kadınların oranı yüzde 49, erkeklerin oranını yüzde 51 olarak görüyoruz. Kadınların en çok ev aradığı şehirlerarasında konut arayışı Bursa, listede birinci şehir olurken; en çok ziyaret edilen 5 ile bakıldığında ise oranlar şöyle: İzmir’de kadın yüzde 51 erkek yüzde 49, Bursa’da kadın yüzde 54 erkek yüzde 46, Adana’da kadın yüzde 52 erkek  yüzde 48, Kocaeli’de kadın yüzde 51 erkek yüzde 49, Samsun’da ise kadın yüzde 53 erkek yüzde 47’’

‘’Kadın konut arayışı istatistikleri oldukça yüksek’’

Kadınların her alanda olduğu gibi konut aramalarında da daha fazla rol almasından memnuniyet duyduğunu belirten Bozay sözlerine şöyle devam etti, “Kadın konut arayışı istatistikleri oldukça yüksek. İstatistiklere bakıldığında kadınların her geçen yıl konut aramalarında lider konuma yükseldiğini görüyoruz. Günümüzde kadınlar artık satın almanın ilk aşamasından son aşamasına kadar daha fazla söz sahibi oluyor” açıklamasında bulundu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın