Bursa’da eylem var!

Bursa Osmangazi'de inşasına devam edilen bir sitenin 17 katlı binasının en üst katına çıkan işçiler, demir iskele parçalarını ve yalıtımda kullanılan dev straforları aşağı atmaya başladılar. Bu sırada polisin bina etrafından geniş güvenlik önlemleri aldığı görüldü.

İki aydır yevmiye alamayınca

Bina inşaatında taşeron olarak çalışan 13 işçi, yaklaşık 2 aydır günlük 80 TL olan yevmiyelerini alamadıklarını gerekçe göstererek iş bıraktı. Firma yetkilileriyle görüşen işçiler, bundan da bir sonuç alamayınca 17 katlı inşaatın en üst katına çıkarak eylem yapmaya başladı. Kimseyi yanlarına yaklaştırmayan işçiler, tepki gösterdikleri polis ve firma yetkililerini kendilerini aşağı atmakla tehdit etti.

3 saat sürdü

Binadan söktükleri demir iskele parçalarını ve yalıtım için kullanılan dev straforları aşağı fırlatan işçiler 3 saat sonra ikna edilerek inşaattan indirildi. İşçiler, ifade vermek için Osmangazi Emek Polis Merkezi'ne götürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıAğaoğlu Maslak 1453 projesinin yeni fiyat listesinde fiyatlar 268 bin TL’den başlıyor
  Sonraki yazıNestavilla ayda 488 TL taksitle ev sahibi yapıyor!
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın