CHP’DEN ESENYURT İMAR SORUNU HAKKINDA SUÇ DUYURUSU!!!

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na avukatıyla gelerek ilgili dilekçeyi İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı'na teslim eden Tekin, adliye çıkışında basına açıklama yaptı. Tekin, "İstanbul milletvekilleri olarak İstanbul’da son dönemlerde organize imar yolsuzlukları ile ilgili suç duyurusunda bulunduk. Başbakan bizim dönenimizde yolsuzluk bitti dedi. İnsafa davet ediyorum kendisini. Başbakana ben ‘İstanbul’daki organize yolsuzluklarla ilgili harita gönderdim. Önümüzdeki günlerde reklam, ve ihale yolsuzlukları ile ilgili karşınızı çıkacağız. Namuslu savcıların talebimizi yerine getirmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

GÜNCELLEME: Esenyurt imar sorunu İBB Meclisi'nde çözüldü! Tıklayın! Dilekçede kimler var?

Gürsel Tekin'in avukatı Hülya Tanal aracılığıyla savcılığa sunulan dilekçede İçişleri Bakanı Muammer Güler, eski İçişleri Bakanları Abdülkadir Aksu, Beşir Atalay, İdris Naim Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Esenyurt Belediyesi İmar Müdürü, Zabıta Müdürü ve yetkilileri hakkında "imar kirliliğine neden olmak, görevi kötüye kullanmak ve İmar Kanunu’nu ihlal" suçlarından dava açılmasının talep edildiği öğrenildi.

Esenyurt imar sorunu ile ilgili tüm haberler için tıklayın! İşte dilekçedeki ifadeler

Beş sayfalık dilekçede ayrıca şu ifadelere yer verildi: "Son günlerde basında sıkça rastlanan haberlere göre, 2009'da Hazine toplamda 33 bin metrekare araziyi Esenyurt Belediyesi'ne terk etmiştir. Terk etme sebebi burada kamu yararına tesisler yapılmasının istenmesidir. İmar planında belediyeye terk edilen alanlardan biri sağlık tesis alanı, diğeri devlet hastanesi bir diğeri de rehabilitasyon merkezi alanı olarak görülmektedir. Esenyurt Belediyesi tarafından Hazine'nin kamu yararına terk ettiği alan önce kendi adına tapuya tescil ettirildi, ardından da kat karşılığı ihaleye çıkarıldı. Hazine’nin devlet hastanesi, rehabilitasyon merkezi yapılsın diye belediyeye terk ettiği ancak belediyenin kendi malıymış gibi ihaleyle sattığı arazide bir rezidans projesi uygulandı. Bu nedenle ilçe halkı kamusal hizmetten yoksun bırakıldı. Esenyurt’ta yaşanan imar yolsuzluğunun birinci derecede sorumlularının Necmi Kadıoğlu ve Kadir Topbaş'tır. Esenyurt ilçesinde mevcut imar planları ile fiili durum örtüşmemektedir. İlçedeki binaların çoğu kaçak durumdadır. Burada imar yolsuzluğu, imar kaçakçılığı had safhadadır."

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıCanan Residence’ta 2+1 konutlar 580 bin lira!
  Sonraki yazıTopaz Evleri, Aquamarin ve Turmalin evleri sahiplerine kavuşuyor…
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın