Cihan İnşaat Karadeniz’e yelken açıyor

HEDEFİ YABANCI ALICI

Trabzon'da son yıllarda gerçekleştirilen turizm alanındaki tanıtım ve yatırımların yabancı konut alıcısını bölgeye çektiğini belirten Hışır, Suudi Arabistan ve İran Azerileri'nin de bölgede konut alımını hızlandırdığını söyledi. Bengi Hışır, "TÜİK'in verilerine göre bu yılın ilk 3 ayında bölgede yabancıya yapılan toplam konut satışı 136. Bu sayı geçen yılın aynı döneminde 68'di. Yani yüzde 100'lük bir artış var" bilgisini verdi.
Bugüne kadar 1 milyon metrekareden fazla inşaata imza atan Cihan İnşaat, geçtiğimiz haftalarda Emlak Konut'un Hoşdere 5. Etap arsa ihalesini kazanmıştı.

Bengi Hışır "Bölgeye inanıyoruz. 6. etap 5. etabın devamı niteliğinde daha ufak bir iş olacak. Amacımız 6. etabı da alıp birlikte daha bütünsel bir proje yapmak. Bu nedenle ihaleye çıkacak 6. etabı da istiyoruz. 5. etap için satışa 2017’nin 3.çeyreği gibi başlamayı planlıyoruz. Çünkü önce kapsamlı bir araştırma yapacağız. Sonra projenin çalışması ruhsatı derken benim tahminin satış startı 2017’nin Eylül ayını bulur” dedi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.