İran’ın konutlarına Kiptaş imzası

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın Tahran Belediye Başkanı Muhammed Bakır Galibaf'ın davetlisi olarak gittiği Tahran'da KİPTAŞ'ın konut yapması kararı alındı. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, İran'a giden Topbaş, ziyarette Tahran Belediye Başkanı Galibaf ile görüştü. Görüşmede Kadir Topbaş'ı İran'da ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Galibaf, "Biz de İstanbul gibi Tahran metrosunu bitirmeye çalışıyoruz. Yılda 25 kilometre metro yapıyoruz ve toplam 300 kilometrelik hat yapacağız" dedi.

Kadir Topbaş da İstanbul'da 150 kilometrelik metro inşaatının devam ettiğini ve dünyada kendi kaynaklarından metro yapan tek belediye olduklarını söyledi.

KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım'ın da yer aldığı ziyarette, İstanbul ve Tahran'da gerçekleşen kültür ve turizm yatırımları da konuşuldu. Gezide İranlı meslektaşına İstanbul'da yapmayı planladıkları, dünyanın en büyük kongre ve fuar merkezi projesinden bahseden Kadir Topbaş, aile bireylerinin birlikte ziyaret edebileceği tarzda çeşitli fonksiyonlarla donatılacak merkezin, bu özelliğiyle de dünyada ilk olacağını kaydetti.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.