Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İzmir açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. Açıklaması esnasında İzmir projeleri ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Erdoğan,‘’ Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında İzmir’de 18 bin konutu hayata geçirdik’’ dedi.

AK Parti İzmir ilçe Belediye başkan adaylarını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir’de hayata geçirdikleri projeler ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Sabah Gazetesi’nden edinilen bilgilere göre kentsel dönüşüm çalışmaları dahilinde İzmir’de 18 bin konutu hayata geçirdiklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Yaptığımız çalışmalar dahilinde İzmir’de 18 bin konut projesini hayata geçirdik. İzmir kentsel dönüşüm projeleri dışında sağlık alanında da 35’i hastane olmak üzere toplam 109 tesisin hizmete açılmasını sağladık. Şu anda İzmir’de, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi projesini hayata geçiriyoruz. İzmir 2 bin 60 yatak kapasiteli dev bir şehir hastanesine kavuşacak’’ açıklamasını yaptı.

İzmir projeleri devam edecek

İzmir projeleri çalışmalarına devam edileceğinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir’de yapımına devam edilen 21 yol projesi olduğunu belirtti. Yaptıkları tüm çalışmaların İzmir halkı için olduğu açıklamasını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan kentsel dönüşüm dışındaki projeleri de oldukça önemsediklerini belirterek, ‘’ Her şey İzmir için… Ödemiş-Kiraz arasına hızlı tren hattı yapmak için hazırlıklara başladık. İzmir’e maliyeti 3 katrilyon lira olan toplam 5 istasyondan oluşan Halkapınar – Otogar metro hattının en kısa sürede ihalesi yapılacak. İzmir’in içme suyu problemini de biz çözdük” şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın