Emlak Konut, Ankara Çankaya Oran projesini tasfiye etti

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, ihalesini 46 milyon 800 bin TL teklifle kazanan YP İnşaat’ın Ankara Çankaya Oran projesini tasfiye ettiği bilgisini verdi.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), geçtiğimiz günlerde Kamuoyu Aydınlatma Platformu’nda YP İnşaat’ın ihalesini kazanmış olduğu Ankara Çankaya Oran projesi ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. 2017 Kasım ayında ihalesini Emlak Konut tarafından gerçekleştirilen Ankara  Oran Arsa Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ile ilgili sözleşme Ocak 2018’de imzalanmıştı. İhaleyi kazanan YP İnşaat, arsa satışı karşılığı toplam geliri olarak 156 milyon TL, asgari arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri olarak ise 46 milyon 800 bin TL teklif vermişti.

Ankara Çankaya Oran projesi alanı 3 ayrı parselden oluşuyor

Emlak Konut tarafından yapılan incelemelerde, YP İnşaat Ankara Çankaya Oran projesi alanın 3 ayrı parselden oluştuğu tespit edildi. Bu parsellerden iki tanesi yalnızca konut parselleri ve hmax. 27.00 metre, diğer parsel ise Konut+Ticaret parseli olup hmax. 70.00 metredir. Üç parselin toplam alanı 15 bin 500 metrekare. İhale çalışması sürecinde bu alanlar üzerinde 6 bin 500 metrekare ticari satılabilir alan ile 27 bin 500 metrekare konut satılabilir alanı olmak üzere toplam 34 bin metrekare satılabilir alan olduğu belirlendi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.