DAP Yapı İstmarina’da rekor gelir!

dap_yapi_yonetim_kurulu_baskani_ziya_yilmaz_istmarina

“Doğru Alanda Projeler” sloganıyla hareket eden DAP Yapı’nın Kartal sahilde hayata geçirdiği ödüllü karma projesi İstmarina, yeni bir rekora daha imza attı. Proje, toplam 626 milyon 375 bin 658 lira gelir getirerek rekor kırdı.

“Yıllarca ön hazırlık yaptık”

Projenin hazırlık aşamasında uzun bir süre çalışıp araştırma yaptıklarını ifade eden DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Yıllar süren bu hazırlık çalışmalarının karşılığını Londra ve Dubai’den getirdiğimiz ödüllerle aldık. Geçtiğimiz ay International Property Awards tarafından ‘Dünyanın En İyi Yapı Geliştirme’ projesi seçilen İstMarina’nın 2014 yılında en fazla satış gerçekleştiren proje olması doğru yolda olduğumuzu kanıtlıyor” dedi.

Sıra Pendik’te!

Polisan Holding’in Pendik’teki 175 bin metrekarelik arsası için görüşmelerin sürdüğünü ifade eden Yılmaz, “Bu arsanın yanında yaklaşık 40-50 bin metrekarelik bir arsa daha var. İkisini birleştirip 220 bin metrekarelik bir arsa büyüklüğüne ulaşmayı hedefliyoruz” diye konuştu. Sabiha Gökçen Havalimanı’nın çevresini Florya’nın 8-10 yıl önceki haline benzettiğini söyleyen Yılmaz “Yakında Pendik sahildeki tersanelerin de kalkmasıyla nefis bir sahil bandı ortaya çıkacak. Arkasında havalimanı, önünde sahille, bu büyüklükte başka bir arsa yok İstanbul’da. Buraya 1,5 milyar liralık bir yatırım planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Üniversite yapacağız”

İnşaat sektöründe, özellikle şantiyelerde ilkokulu bile zor bitirmiş insanların çalıştığına dikkat çeken Yılmaz, “Bu nedenle okul inşa etmeyi milli bir vazife olarak görüyorum. Pendik’teki bu arsa, büyüklüğü nedeniyle üniversite kurmayı da mümkün kılıyor. Dolayısıyla Pendik’teki bu arsada ‘içinde üniversite bulunan ilk proje’yi de gerçekleştirmek istiyoruz. Sektörümüze hizmet edecek şekilde inşaat ve mimarlık-mühendislik branşlarına yönelik de olabilir, ihtiyaca uygun şekilde farklı branşlarda da eğitim verebilir” dedi. Kağıthane’de “DAP Vadisi” adını verdikleri ofis kompleksinin içinde geliştirdikleri Z Ofis projesiyle ilgili çalışmalar sırasında Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlisli ile son derece uyumlu bir çalışma yaptıklarını kaydeden Yılmaz, “Bu verimli işbirliğimizin ve dostluğumuzun devamında Pendik’teki arsayı yine kendilerinden satın almak üzere görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Elbette yine orijinal bir tasarım planlıyoruz. Her zamanki ‘deniz’ konseptine ilaveten havaalanına yakın olmak da yeni bir esin kaynağı olabilir” dedi.

“20 milyarı bulabiliriz”

Konut satışlarından yurt dışında toplam 2,5 milyar dolar civarında bir rakama ulaşıldığını belirten Yılmaz, “Biz bu rakamı çok gerilerde bırakacak bir potansiyele sahibiz ülke olarak. Eğer Turizm Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ, Emlak Konut ve ülkenin en büyük konut geliştiricilerinin bir araya geldiği, konsorsiyum benzeri bir güç birliğiyle hareket edilirse, 3-4 yıl sonra 15-20 milyarlık konut satış rakamları yakalanabilir. Bu kaynakla da kentsel dönüşüme hız verilebilir” diye konuştu. 2015 yılının kendileri için “proje geliştirme” yılı olacağını belirten Yılmaz, “Mart ayında, 354 birimden oluşan Adam Kule’yi, hemen ardından Taksim Petek’i satışa sunacağız. Ayrıca Kartal’da E5 üzerinde 400 birimlik başka bir proje çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıHEP İstanbul’dan ev alanın üç ‘dikili ağacı’ olacak
  Sonraki yazıKalekent Beylikdüzü’nde 195 bin TL’ye!
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın