Dap Yapı Ofisi Bedavaya Getiren Projelere Yöneldi

Röportaj: Selma Şenol Mimaride çığır açan fikirleri ve konut anlayışında yeniliğin öncüsü DAP Yapı, son iki projesinde ofis yatırımcılarını ve kullanıcılarını hedefledi. Çağlayan’daki DAP Z ofisin ardından şirket, İstanbul Maltepe’de Vazo Kule isimli rezidans ve home ofis karmasından oluşan yeni projesine başladı. DAP Yapı’nın son iki projesi de, önceki projeler gibi mimari görüntüsüyle kendinden söz ettirmeye hazır. Çağlayan’da Z harfi şeklinde bir bina inşa eden şirket, Maltepe Dragos’taki projesini de eski Hitit vazosundan yola çıkarak tasarladı.

Ancak iki projenin farklı bir yönü daha var. DAP Yapı, hem Vazo Kule, hem de Z Ofis’te ofisi bedavaya getiren bir konsepte sahip bulunuyor. Vazo Kule’de home ofislerin büyüklükleri 53 ile 94 metrekare aralığında değişiyor. Ofisleri bedavaya getiren formül ise avantajlı yönetim sisteminden kaynaklanıyor. Avantajlı yönetim sistemi, sekreter, yardımcı personel vb çalıştırma ihtiyacını ortadan kaldırarak, ofis sahiplerinin buna ilişkin masraflarını tasarruf edeceği bir formül sunuyor. Projede sistem dahilinde 7-24 özel asistan, back office ve concierge hizmetleri sunuluyor.

10 Yılda Kendini Amorti Ediyor

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, avantajlı yönetim sisteminin kısa ve uzun vadede ciddi kazanç sağlayacağını şu örnekle anlatıyor: “Bir sekreter çalıştırmanın işverene maliyetini aylık 3 bin lira kabul edersek, yıllık maliyeti 36 bin lirayı bulur. 10 yılda bu rakam 360 bin liraya ulaşır. Dolayısı ile 360 bin liraya aldığınız bir ofis, 10 yıllık sürede size bedavaya gelmiş olur.” Vazo Kule’nin ofis yönetim sistemiyle işletmenin ihtiyaç duyduğu lobi, asistan odası, toplantı odası, salon vb yüzlerce binlerce metrekarelik alanı, maliyetli bir yatırımla almak yerine katkı payı ödeyerek dilediğiniz zaman kullanabiliyorsunuz.

Yatırımcı Avantajlı Formülü Sahiplendi

Kazançlı formülü yatırımcıların ve ofis sahiplerinin çabuk benimseyip sahiplendiğini anlatan Ziya Yılmaz, Çağlayan’da benzer bir sistemle hayata geçirdikleri Dap Z Ofis’teki satış başarısının bunun bir kanıtı olduğunu savundu. Dap Z projesinde ofislerin satışı 3 haftada tamamlanmıştı. Proje A plus ofis binaları arasında en kısa sürede alıcı ve yatırımcısıyla buluşan bina oldu. Avantajlı yönetim sistemi hakkında Taraf’ın sorularını yanıtlayan Ziya Yılmaz, günümüzde iş kurmanın ve yaşatmanın ciddi maliyetleri olduğunu, buna bir de kentin merkezinde ofis sahibi olmanın doğal maliyetleri eklendiği noktasından hareketle, ticari gayrimenkul projelerinde yatırımcıya avantaj sağlamanın yanı sıra girişimcileri de rahatlatacak formül arayışına girdiklerini söyledi. Yılmaz, bu arayış çerçevesinde geliştirilen sistemin kabul gördüğüne ve her iki proje de de lansmanla birlikte satışları hızlandırdığına dikkat çekerek, bundan sonra da içinde ofis olan projeleri bu anlayışla gerçekleştirmeye çalışacaklarını vurguladı.

Rezidanslarda ekstra kazanç imkanı

Vazo Kule, DAP Yapı’nın Anadolu yakasında otel konseptli olarak hayata geçireceği son proje. 400 adet bağımsız bölümden oluşan proje, otel konseptiyle inşa edilecek 300 adet rezidans ve bedava ofis konseptinde satışa çıkacak 100 adet home ofisten oluşuyor. Rezidanslar dileyenler için otel işletim sisteminde kiraya verilerek ekstra kazanç fırsatı sağlıyor. Ortadoğu’nun en büyük oteller zinciri Rotana’yla güçlerini birleştiren DAP Yapı, projedeki 300 bağımsız rezidansı otel konseptiyle işleterek yatırımın 8 ila 12 yılda kendini amorti etmesine imkan tanınıyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıAli Ağaoğlu Sinan Çetin’i My World Europe’a götürüyormuş!
  Sonraki yazıMetrowin Tower iş ve finans dünyasını Pendik’te buluşturuyor
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın