Dati Holding güvencesiyle İstanbul’a geliyor

Lüks otel markası JW Marriott, Dati Holding’in 200 milyon dolarlık yatırımıyla İstanbul’a gelecek. Proje Sheraton İstanbul Ataköy Hotel’de düzenlenen bir toplantı ile tanıtıldı. Toplantıya; Marriott International Avrupa Lüks Operasyonlardan Sorumlu Başkanı (COO) Satya Anand, Marriott International Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Poğda Demircan, Dati Yatırım Holding A.Ş. Yürütme Kurulu Başkanı Gökhan Kıran ve Dati Holding İştiraki olan Ataköy Otelcilik A.Ş Genel Müdürü Mehmet Culha katıldı.

Projenin en önemli parçası

Toplantıda konuşan Dati Yatırım Holding A.Ş. Yürütme Kurulu Başkanı Gökhan Kıran, dünyanın en büyük otel zincirlerinden Marriott International ile önemli bir işbirliğine imza attıklarını kaydetti. İstanbul’u dünyanın önde gelen turizm merkezlerinden biri haline getirmeye büyük katkı sağlayacak “İstanbul Turizm Merkezi”ni yaklaşık 500 bin metrekare bir alan üzerinde geliştirdiklerini hatırlatan Kıran, JW Marriott İstanbul Hotel & Conference Center’in projenin en önemli parçalarından birisini oluşturacağını kaydetti.

Farklı büyüklükte 449 oda

Dati Holding İştiraki olan Ataköy Otelcilik A.Ş  Genel Müdürü Mehmet Culha da, JW Marriott’un İstanbul’da ilk kez hizmete girecek olan otelinin Deluxe Room, Club Room, Junior Suite, Club Suite, Executive Suite, Vice Presidental Suite ve Presidental Suite olmak üzere farklı oda tiplerinden oluşacağını belirtti.  Otelde, 354 adet Deluxe, 56 adet Suite, 39 adet Club oda bulunacağını kaydeden Culha, “Ataköy Marina’da denize sıfır konumda hayata geçecek olan projede 40 metrekareden 250 metrekareye kadar farklı büyüklükleri bulunan şık tasarlanmış 449 adet oda yer alacak.” dedi.

JW Marriott Istanbul Hotel & Conference Center’in Avrupa’daki büyümekte olan lüks otel portföylerine katılımından dolayı mutluluk duyduklarını belirten Marriott International Avrupa Lüks Operasyonlardan Sorumlu Başkanı (COO) Satya Anand, “Otelin modern ve sofistike tasarımı ile JW Marriott imzalı hizmetin birleşmesi bu şehirde lüksü yeniden tanımlayacaktır. Dünyanın her yanından İstanbul’u ziyarete gelecek zevk sahibi seyahat severleri, bu oteli ve bu karakterli şehri deneyimlerken ağırlamak için can atıyoruz”. dedi.

Tabanlıoğlu imzası

Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından projelendirilen JW Marriott İstanbul Hotel & Conference Center, otel bünyesinde yer alacak farklı büyüklüklerdeki 15 adet toplantı salonu ile kurumsal buluşmalara ev sahipliği yaparken, 650 metrekare genişliğindeki yüksek tavanlı ve son teknoloji ile donatılmış balo salonu ise 600 kişi kapasitesi ile özel günlerde ve toplantılarda misafirlerini ağırlayacak. Otel, 80 metrekareden 650 metrekareye kadar toplamda bin 400 kişilik misafir ağırlama kapasitesine sahip olacak.
 
 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.