Demirel’in eski villasının ikizi Tuzla’nın yeni gözdesi oldu

IMG_0435

Coldwell Banker güvencesinde verdiği gayrimenkul yatırım danışmanlığı hizmetini İstanbul’un her köşesinde yürüten Ayşe Fügen Arda’nın portföyünde yer alan villa ABD’nin Florida eyaletindeki ünlü villaları aratmayacak cinsten. Özel bir site içinde bulunan, denizin içinde yer alan havuzu, kendine ait iskelesi ve denize sıfır yemyeşil bahçesi ile adeta bir huzur kaynağı olan villa, 550 metrekare arsa üzerinde, net 180 metrekare kullanım alanı sunuyor.

Demirel bu havuzda yüzme öğrendi…

Villanın bir diğer özelliği ise Türkiye Cumhuriyeti’nin 9. Cumhurbaşkanı aynı zamanda en önemli siyasi isimlerinden olan Süleyman Demirel’in yasaklı yıllarını geçirdiği Tuzla’daki villasının ikizi olması. Siyasi yasağı kalkana kadar burada yaşayan Demirel, yüzmeyi de bu sevenlerinin kendisi için yaptırdığı denizin içinde ki bu villanın havuzunda öğrenmişti. Villa’nın bulunduğu ve o dönemler bir sayfiye yeri olarak kullanılan Tuzla Mercan Koyu, bugün İstanbul’un trafiğinden ve kargaşasından kaçmak isteyen, yaz kış Tuzla’da yaşamak isteyenler ve İstanbul’dan da kopamayanlar için gözde konuma geldi. Cumhuriyet tarihinde çok önemli dönemlere imza atmış Süleyman Demirel’in tarihe yön verdiği bu villanın ikizi modern ve lüks hali ile yeni sahibini bekliyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıTürk Telekom Teknoloji Başkanlığı yeni ofisine taşınıyor
  Sonraki yazıOfton İnşaat’tan Kandilli’ye yeni proje
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın