Denizi olmayan şehirde konutlar 500 bin liraya çıktı

MANİSA Girişimci İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Aslan Yılmaz, müteahhitler olarak dört gözle imar planı beklediklerini, kentin 4-5 yıldır yeni planlara ihtiyacı olduğunu söyledi.

Aslan Yılmaz “Büyükşehir ve ilçe belediyeleri olarak birlikte Manisa'nın kazanacağı, herkesin mutabık kalacağı bir imar planının bir an önce geçmesini istiyoruz. Manisa'da daire fiyatları 500-600 bin liralara çıktı. Manisa'da deniz yok. Bu rakamları hak etmiyor” dedi.

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, Şehzadeler ve Yunusemre Belediye Başkanlarıyla çalışmalara başladıklarını, mahalle mahalle hepsinin planlarının yapılacağını açıkladı.

Kentte konut üretilememesinden kaynaklanan sıkıntı nedeniyle fiyatlar yükselişini sürdürüyor. AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber,  şehrin ciddi bir konut açığının bulunduğunu söyledi.

Basına açıklamada bulunan Recai Berber, "Akgedik'te 5 bin 500 konutluk bir şehir kuruyoruz. 3 yıl içinde inşallah orada 20-25 bin kişinin yaşayacağı bir şehir kurulacak. Biz 25 bin kişinin yaşadığı şehri yaptığımız zaman özel sektör de konut alanları oluşturacak. 2023 yılına kadar 50 bin nüfuslu bir şehir olacak” dedi.

Recai Berber sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir yandan Muradiye'de ciddi anlamda inşaatlar tamamlanıyor. Bundan 20 yıl önce Celal Bayar Üniversitesi Muradiye Kampusu Manisa'nın uzağında bir yer olarak kuruldu. Yunusemre iki koldan kucaklamaya başladı. Üniversite böylece 10 yıl içinde Manisa'nın içinde kalacak ve üniversite ile şehir daha da kaynaşmış olacak. Bunun yanı sıra Yunusemre Belediyesi 6 bin 500 konutluk bir kentsel dönüşümü de hayata geçirecek. Aynı şekilde Şehzadeler Belediye'mizin toplu konut projesi var. Yer çalışmaları devam ediyor. Şehzadeleri o tarafa doğru yönlendirmek istiyoruz. Kentsel dönüşümle, TOKİ konutlarıyla Manisa yeniden kurulacak. Üniversite, terminal, şehir hastanesi, Manisa merkez hattı birbirine raylı bir sistemle bağlanması gerekiyor. Büyükşehir olan şehrimize metroyu getirmemiz gerekiyor. Bu çalışmaların amacı Manisa'yı bir bütün olarak geliştirmektir. Diğer ilçelerimizin de her türlü ihtiyaçlarıyla ilgili çalışmalar devam ediyor" dedi

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.