Deprem Parkına Yapılacak Merkez İçin İhaleye ÇıkılıyorBakırköy'de üniversite, AVM, rezidans ve otellerin tam ortasında kalan Kartaltepe Mahallesindeki 23 bin metrekarelik parsel, 2011 yılında doğal afetlere yönelik eğitim parkı ve sosyal üniteler yapılmak üzere ayrıldı. Mülkiyeti hazineye ait olan parsel 2014'te iki yıllığına İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne tahsis edildi. 


İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi 2015'in Haziran ayında parsel için istenen imar değişikliğini kabul etmeyip park fonksiyonun korunmasına zemin altının da katlı otopark olarak kullanılmasına hükmetti.  Bakırköy Belediyesi de plan askıya çıktığında otopark ile ilgili düzenlemeye itiraz etti. 


SOZCU GÜNDEME GETİRDİ

İlçe belediyesinin itirazı İBB Meclisi'nin mart ayı oturumunda gündeme alındı. İtiraz görüşülürken planda önemli bir değişikliğe imza atıldı. Üstyapı Projeler Müdürlüğü'nün yazısı ile parsele gençlik merkezi yapılmasına karar verildi. SÖZCÜ'nün gündeme getirdiği plan değişikliği ile "Uluslararası Gençlik Merkezi" inşaatı için parsel "Park Alanı" fonksiyonundan çıkartılarak Sosyal Kültürel Tesis Alanına alındı.  Deprem eğitim parkı ve toplanma alanı olarak kullanılmak üzere ayrılan bir boş alan daha imara açılmış oldu. 


32 BİN METREKARE İNŞAAT

İBB Kadın Koordinasyon Merkezi'nin yanında bulunan ve şu an an otopark olarak kullanılan parsele yapılacak gençlik merkezi için İstanbul Belediyesi 3 Ekim'de ihaleye çıkıyor. İhale duyurusunda yer alan bilgilere göre Uluslararası Gençlik Merkezi için 23 bin metrekarelik arazi üzerinde 32 bin 850 metrekare inşaat yapılacak. Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 5 gün içinde yer teslimi yapılarak inşaata başlanacak. Merkezin inşaatının 400 günde tamamlanması planlanıyor. 

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.