Konut Kampanyası Yıl Sonuna Kadar Uzatıldı

Konut satışlarının 15 Temmuz darbe girişiminden etkilenmemesi ve ekonominin çarklarının dönmeye devam etmesi için Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) önderliğinde 1 Ağustos'ta başlatılan ve bugün sona ereceği duyurulan 'Ülkemizin yarınlarına güveniyoruz" kampanyası uzatıldı.

Emlak Konut'un kendi projelerinde kampanya süresi 30 Eylül'e kadar uzatılırken, hasılat paylaşımı ile hayata geçen projelerde kampanya süresi 31 Aralık'a kadar devam edecek. 

Diğer Firmalar da Süreyi Uzatacak
 

Kampanya 15 bin konut ve ticari alanı kapsıyordu. Buna göre; evin yüzde 20'sini peşin ödeyenler, kalanı için yüzde 0.7 faiz, 120 ay vadeyle kredi kullanabilecek.  Kampanyaya Türkiye'nin dev inşaat firmaları da dahil olmuş ve kampanya kapsamındaki konut sayısı 71 bine çıkmıştı. İnşaat firmaları da kampanya süresini uzatmaya hazırlanıyor. 

TOKİ'den yapılan açıklamaya göre, TOKİ iştiraki olan Emlak Konut, geçmişe dönük borcunu peşin ödeyene yüzde 20 indirim uygulanan kampanya süresini de 30 Eylül'e kadar uzattı. Böylece TOKÎ'nin tüm projelerinden borcun ödenmesi halinde eylül sonuna kadar indirimli imkandan faydalanılabilecek. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler kampanyaya dahil değil. 

GYODER Üyelerinden Yanıt Bekliyor

Kampanyanın uzatılmasıyla ilgili üyelerine mail gönderdiklerini belirten GYODER Başkanı Aziz Torun, "Hangi şirketlerin hangi projeleriyle katılacağıyla ilgili cevapları bekliyoruz.  Nihai kararı perşembe günü açıklayacağız. Süre ve projelerin sayısı henüz netleşmedi" dedi.  

20 Bin  Lira Cepte Kalacak

25 günde 2 bin 200 bağımsız bölüm satılan Emlak Konut projelerinde 1 milyar 450 milyon liralık ciro yapıldı. Kampanyayla yüzde 0.7 faiz oranı ve 120 aya kadar vadeyle ev almak mümkün. Halen piyasada en ucuz 10 yıllık kredi yüzde 0.95-1.05 aralığında bulunuyor. Böylece örneğin 100 bin liralık bir kredinin aylık taksidi 1400 lira yerine 1234 lira olacak. 
Vatandaşlar ayda 166 lira 10 yıl boyunca da 20 bin lira daha az faiz ödeyerek yeni konutuna kavuşacak. 

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.