Dünya Bankası Rönesans’a ortak oldu

Dünya Bankası Grubu üyesi Uluslararası Finans Kurumu (IFC), 215 milyon dolar yatırımla Rönesans Holdinge ortak oldu. Holding açıklamasına göre, IFC ve Rönesans Holding hissedarlık anlaşması imzaladı. IFC, ortaklık sözleşmesi kapsamında Rönesans Holdinge 215 milyon dolar tutarında yatırım yapacak. Ortaklığın, Rönesans Holdingin rekabet gücünü artırarak küresel bazda büyümesine ve ileride gerçekleşebilecek bir halka arz için hazırlık sürecine katkıda bulunması bekleniyor.

HASTANELERE YATIRIM

IFC'nin 5 stratejik hedefi arasında gelişen ülkeler arasındaki sınır ötesi yatırım hareketlerinin artırılması yer alıyor. Kurumun Rönesans Holding ile gerçekleştirdiği ortaklık sonrasında, Grup şirketlerinin Afrika, Orta Doğu ve Kafkas ülkelerinde yeni yatırımlar yapması ve sanayi altyapı projelerinde sektördeki rekabet gücünü artırması öngörülüyor. IFC, daha önce Rönesans Holding iştiraklerinden Rönesans İnşaata, Türkiye çevresindeki bölgelerde büyümesi için ve Adana Sağlık Kamu-Özel Sektör Ortaklık Projesi için destek vermişti.

1 YILDA 1.8 MİLYAR DOLAR FİNANSMAN

IFC Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Sanayi, Tarım ve Hizmetler Direktörü Carsten Mueller de IFC'nin tüm dünyada en çok yatırım yaptığı ikinci ülkenin Türkiye olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı: "Geçtiğimiz mali yılda toplam 1,8 milyar dolar finansman sağladık. Rönesans Holding ile süregelen iş birliğimizi bir adım daha ileri taşımaktan ve hem bölgesel hem de küresel olarak güçlü ve dinamik bir kuruma ortak olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Hissedarı olarak Rönesans Holdingin yurt dışındaki operasyonlarının gelişmesine ve faaliyet gösterdiği yerlerde kalkınma ve istihdam sağlamasına destek vereceğiz. Ayrıca şirketin ileride gerçekleşebilecek halka arz hazırlık sürecine de katkıda bulunacağız."

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıGayrimenkulde 200 milyar dolarlık hesap
  Sonraki yazıSuriyelilere TOKİ konutu
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın