Dünyaca ünlü sahil 29 yıllığına teslim ediliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 6 kilometre uzunluğunda bulunan, birçok yerli ve yabancı turistin akınına uğrayan Konyaaltı Sahili’ni ikinci kez ihaleye çıkarıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin yeni hizmet binasında 19 Ocak Perşembe günü saat 15.00’te encümen toplantı salonunda gerçekleşecek ihale kapalı teklif usulü ile gerçekleştirilecek.

İhale, projenin idari ve teknik şartname hükümleri doğrultusunda inşasını, 29 yıl süre ile işletilmesini ve süre sonunda bedelsiz olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesini kapsıyor. 
İhalede, Konyaaltı Varyantı’ndan itibaren limana kadar olan tüm sahili kapsayan projenin tahmini toplam yatırım bedeli 129 milyon 471 bin 934 TL olduğu belirtildi. Artırıma esas yıllık işletme bedeli ise 6 milyon 100 bin lira, artı KDV olarak belirlendi. İşletme bedeli, ihaleyi kazanan yüklenici firma tarafından şartnameye göre 3 yıllık peşin ödenecek. Ayrıca işletmeden elde edilecek yıllık gayri safi hasılattan yüzde 1 artı KDV’lik pay da belediyeye ödenecek. İşin süresi ise yer teslimi tarihinden geçerli olmak üzere yapım süresi dahil 29 yıl olacak.
 
DHA

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın