E.C.A.’DAN 30 MİLYON EURO YATIRIM!

 E.C.A. markasıyla 60 yıldır 60 ülkeye ihracat yapan Elginkan Holding iştiraki EMAS A.Ş., düzenlediği basın toplantısıyla 2012 yılının ilk yarısına ilişkin yurtiçi ve yurtdışı satış rakamlarını ve 2012’nin ikinci dönemindeki hedeflerini açıkladı.

Cahit Köse
Elginkan Toplululuğu İdari Meclisi Üyesi
EMAS Genel Müdürü

 Başarılı finansal performans sürüyor E.C.A.’nın finansal açıdan da başarılı performansını sürdürdüğüne vurgu yapan Elginkan Toplululuğu İdari Meclisi Üyesi ve EMAS Genel Müdürü Cahit Köse, 2012 yılının üçüncü çeyreğinde tamamlanacak 30 milyon Euro tutarında yatırım ile kombide 400 bin adet, panel radyatörde 3.5 milyon metretül, valf ürünlerinde de 23 milyon adet yıllık kapasiteye ulaşacaklarını belirterek, “Yılın ilk yarısını 85 bin adet kombi, 700 bin metretül panel radyatör, 1.500 adet yoğuşmalı kazan satışı ile tamamladık” diye konuştu.

Geniş bir ürün yelpazesi sunuyor Bu yıl ürün gamına eklenen Kalorimetre ve Substation ürünleri yani merkezi ısıtma sistemlerini bireyselleştiren ürün grupları ile de alternatifleri olan ve geniş bir ürün yelpazesi sunarak pazarlarını genişletmeye, artırmaya devam edeceklerini belirten Köse, “Isı sektöründe ikinci yarıyıl faaliyetleri daha yoğun olmaktadır. Bu nedenle ikinci yarıyılda satışlarımızın, hedeflediğimiz rakamların üzerinde olmasını bekliyoruz. Bu çerçevede 150 bin adet kombi, 1 milyon metretül panel radyatör ve 2 bin 500 adet yoğuşmalı kazan satışı hedefliyoruz. Bu noktada BEP (Binalarda Enerji Performansı) Yönetmeliği’ne uygun olarak ısı gider paylaşım sistemleri konusunda da pazarda önemli bir rol alacağımızı düşünüyoruz” dedi. İhracatta hedef Almanya ve İngiltere 60’tan fazla ülkeye gerçekleştirilen satış ile ısı grubu olarak yılın ilk yarısında, yaklaşık 30 milyon Euro’luk ihracat gerçekleştirildiğini kaydeden Köse, 2012 yılı sonunda bu gruptaki ürün ihracatını 75 milyon Euro’ya çıkarmayı hedeflediklerini belirtti. Isı sektöründe Azerbaycan, Romanya, Ukrayna, İngiltere, İran ve Almanya gibi öncelikli pazarlarımızın yanı sıra 2012 yılında Irak, Kuzey Avrupa ülkeleri, Çin, Rusya, Türkmenistan, Kazakistan ve Gürcistan gibi pazarlara ağırlık vermeyi hedeflediklerini belirten Köse, 2012 yılında pazar payını büyütmeyi hedefledikleri en önemli ülkelerin ise Almanya ve İngiltere olduğunu vurguladı.


Köse, Titanic batığına inecek talihli Engin Güneysu'yu tebrik etti.“E.C.A. ile Keşfet” sonuçlandı E.C.A.’nın Nisan ayında başlattığı “E.C.A. ile Keşfet” kampanyasıyla sosyal medya kullanıcısı bir kişiyi, batışının 100’üncü yıldönümünde ünlü transatlantik Titanic’in 12 bin feet’teki enkazına götürecek olan E.C.A., 13 Nisan 20 Mayıs tarihleri arasında sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki sayfasında sürdürdüğü yarışmayı sonuçlandırdı. Buna göre serbest fotoğrafçılık yapan Engin Güneysu ve bir arkadaşı, uzun bir gemi yolculuğu ve yoğun dalış eğitimlerinin ardından Titanic batığına inecek.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıKORUFLORYA HAZİRAN’DA DA ŞAMPİYON!
  Sonraki yazıYENİ KONUTLARDA FİYATLAR ARTTI, KİRADA ANKARA İKİNCİ ELDE DE ANTALYA ŞAMPİYON!
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın