Emeklilere 324 konut müjdesi

Zonguldak’ın Devrek ilçesine bağlı Çaydeğirmeni beldesinde 3. etap TOKİ hayata geçti. Belde olarak bir ilki gerçekleştirerek 3. etap TOKİ'yi yaptıklarını ifade eden Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, Türkiye ve Zonguldak'a örnek çalışmalar yaptıklarını belirtti. Çaydeğirmeni beldesinin markalaşması için önemli bir projenin hayata geçtiğini ifade eden Başkan Gebeş, emekliler için 324 dairenin ihalesinin yapılacağını bildirdi. Çaydeğirmeni Belediyesi’nin topu konut anlamında ilklere örnek olduğunu ifade eden Gebeş,  şöyle devam  etti.

"Gerçekten çok önemli bir proje oldu. Çaydeğirmeni’nin şehircilik adına markalaşması anlamında önemli bir projeydi. O projenin birinci etabını hep birlikte hayata geçirdik. Daha sonra ikinci ve üçüncü etabını hayata geçirdik.”

OLAĞANÜSTÜ TALEP VAR

Şimdi de emeklilerle ilgili toplu konut yapımının gündeme geldiğini dile getiren Gebeş, “Biz de derhal geçmişteki bilgi ve birikimimizi ve bu süreçte TOKİ başkanlığında edindiğimiz dostlarımızı devreye soktuk. Allah razı olsun milletvekillerimizde konuya sahip çıktılar. Çaydeğirmeni’nde emeklilerle ilgili TOKİ projesinin hayata geçirilmesi noktasındaki yaptığımız çalışmalar yaklaşık 15 gün önce açıklama yapıldı. Çaydeğirmeni’nde 324 daire ilk etapta yapılması programa alındı. Olağanüstü bir talep var. Ben en az 3 bin 500 talep olacağını düşünüyorum" dedi. Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, Zonguldak Valiliği tarafından yapılacak kura çekimi ile hak sahiplerinin belirleneceğini sözlerine ekledi. 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıArsa yatırımı için uzman tavsiyesi
    Sonraki yazıGülşehir’de kura çekimi başlıyor
    1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.