Emlak danışmanlığı için 10 altın kural

‘Yeni Nesil Emlak Danışmanı’ temasıyla düzenlenen Akademi’de sektörün önde gelen uzmanları, hem en kritik konuları masaya yatırdı hem de ‘yeni nesil emlak danışmanlığını’ yeniden tanımladı.

Yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet, Özyeğin Üniversitesi işbirliği ile 6 – 20 Nisan 2018 tarihleri arasında 5 şehirde düzenlediği Emlakjet Akademi 3. Eğitim Günleri’nde yüzlerce emlak danışmanıyla biraraya geldi. “Yeni Nesil Emlak Danışmanı’ temasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa olmak üzere 5 şehirde düzenlenen panel ve eğitimlerde gayrimenkulde 2018 trendlerinden, emlakçılık yasasına, müşteri odaklı satış tekniklerinden kentsel dönüşüme kadar sektörün en önemli konuları, önde gelen gayrimenkul profesyonelleri ve akademisyenlerince masaya yatırıldı.

Sektörden uzmanlar katıldı

3’üncü yılına giren Emlakjet Akademi’de bu yıl ilk kez katılımcılara verilen fotoğraf ve kişisel stil eğitimleri yoğun ilgi gördü. Emlakjet Akademi 2018 konuşmacıları arasında Emlakjet Genel Müdürü Gizem Moral Kunter’in yanı sıra Özyeğin Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Işıl Erol, Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Hulki Cihan, Avukat Kudret Çöçü, Franchise Eğitim ve Danışmanlık Uzmanı Hakan Erilkun, Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Erol Canbay, Endeksa CEO’su Görkem Öğüt, Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, fotoğraf sanatçısı Coşkun Aşar ve Colourfit Kişisel- Mimari Renk Danışmanı ve Eğitmeni Oya Komar yer aldı. Katılımcılara eğitim sonunda Emlakjet ve Özyeğin Üniversitesi tarafından düzenlenen eğitim sertifikası verildi.

“Emlak sektörüne artık ‘dijitalleşme’ yön verecek”

‘Yeni nesil emlak danışmanlığının’ gayrimenkul sektörünün geleceğine yön verecek en önemli kilometretaşlarından biri olduğunu belirten Emlakjet Genel Müdürü Gizem Moral Kunter, “Emlakçılığı sil baştan etkileyecek Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik Taslağı’nın Nisan sonunda yasalaşması bekleniyor. Sektörün alım-satımdan çıkıp hizmet ve müşteri odaklı ilerlediği böyle bir dönemde yapılanları tekrarlama dönemi sona erdi. Dijitalleşme, önümüzdeki dönemde iş yapış şekillerini yeniden belirleyecek en kritik kavram. Emlakjet olarak bu kapsamda sektörde ilk ve tek olarak sunduğumuz dijital sekreter JETHAT, emlak danışmanlarının hiçbir müşteri çağrısını kaçırmamalarını sağlayan en yenilikçi ürünlerin başında geliyor. Onlar için satışta hızlı olmak, yeni müşteri kazanmak ve en önemlisi müşteri portföylerini sağlıklı biçimde yönetmek her zamankinden daha kritik. Bu nedenle bu yıl üçüncü kez düzenlediğimiz Emlakjet Akademileri ile emlak danışmanlarının ihtiyaç duyduğu eğitim, veri odaklılık ve alan hakimiyetini artırarak sektöre katma değer sağlamayı hedefledik. Bu anlayışımız, yeni Akademilerle devam edecek” değerlendirmesini yaptı.

Emlak danışmanı olmak için 10 adım

Emlakjet Akademi kapsamında düzenlenen panellerde konuşan Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Özelmacıklı, yeni nesil emlak danışmanında olması gereken özellikleri şöyle sıraladı: Danışmanlar müşterilerini mutlaka takip ettikleri bir sistemde kayıt altına almalı. Eski müşterilerine geri dönüşler yaparak CRM kullanımını yaygınlaştırmalı. En fazla veriye sahip olan danışman en güçlüdür. Bölgedeki rakiplerini, bölge site yönetimlerini, inşaat firmalarını, tedarikçileri, proje satış ofislerini, bilinen esnafları ve derneklerini ziyaret ederek zamanlarının yüzde 80’ini sahada geçirmeliler. Tanıtım broşürleri bırakmalı, sattıklarını reklama dahil etmeliler. Doğru değeri tespit etmek için mutlaka gayret göstermeliler. Taşınmaz malikinin istediği değer yerine, piyasa değerinin dikkate alınması önemlidir.

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.