Emlak fiyatlarına fındık etkisi

Ordu Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Uğur Yüce, fındığın 12-13 TL olduğu sezon başında bir ayda yaptıkları gayrimenkul satışının yüzde 50'sini bugünlerde yapamadıklarını belirterek "Bunun tek sebebi fındık fiyatlarının düşmesi" dedi.

Öte yandan Türkiye'nin en önemli ihraç ürünlerinden olan ve üretiminde Ordu'nun başı çektiği fındıkta fiyat düşüşleri önlenemiyor. Ordu'da serbest piyasa da 8 TL'ye, bazı ilçe borsalarında ise 8 TL'nin de altına inen fındık fiyatları üreticinin yanı sıra birçok sivil toplum kuruluşunu da tedirgin ediyor. Ordu'da fındık fiyatlarından en çok etkilenen sektörlerin başında inşaat sektörü yer alıyor. İl genelindeki birçok emlak ve gayrimenkul danışmanı fındık fiyatlarına bağlı olarak satışların düştüğünü belirtiyor.

Fındığın bölge için çok önemli olduğuna ve fiyat düşüşlerinin önlenmesi gerektiğinin de altını çizen Yüce, "Fındık para ederse esnafın, üreticinin, inşaat sektörünün kısaca her alanda yüzler gülmeye başlar. Fındık fiyatlarının normale dönmesi Ordu ve Giresun illerinde her kesimin rahatlanmasına sebep olacaktır" şeklinde konuştu
bir dosya5,1 MB

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.