Nicchia’da metrekare fiyatları 3 bin 500 eurodan başlıyor

Kemerburgaz, Göktürk ve Bolluca gibi İstanbul’un gelişen ve değer kazanan bölgelerinde 200 bin metrekareden fazla konutu ev sahipleriyle buluşturan Neo Yapı, Bodrum Yalıkavak bölgesinde 47 dönüm arazi üzerinde 11 müstakil villadan oluşan butik “Nicchia” projesini hayata geçirdi. Yeşil enerji esas alınarak oluşturulan ekolojik hayat konseptini akıllı ev teknolojileriyle buluşturan proje, bölgede bir ilk olma özelliği taşıyor. Nicchia projesi hakkında bilgi veren Neo Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Aydın, Nicchia projesinin, sadece Neo Yapı tarafından değil, sektör ve yatırımcılar tarafından “çevreci ve akıllı ev teknolojilerini bir arada sunan” Bodrum’daki ilk butik proje olarak kabul edildiğini söyledi.

Nicchia’nın akıllı evleri yeşil enerjiden güç alıyor

Projenin 47 dönümlük arazi üzerinde konumlandığını ve 12 milyon dolar yatırım değerine sahip olduğunu dile getiren Aydın şöyle konuştu: “Nicchia projesi, doğada açılan nişlere yerleştirilmiş 11 adet müstakil villadan oluşuyor. Bodrum’da yer alan konut projelerinden çok farklı bir noktada olmamızın sebebi sadece butik bir proje olmamız değil projemizde yeşil enerjiden güç alan ekolojik hayat tarzını akıllı ev teknolojileriyle bir arada sunmamızdır.” dedi. Projenin solar paneller, ısı pompaları ve hibrit sistemlerle desteklenen, enerji konusunda kendine yeten ve dışa bağımlılığı asgari düzeyde olan yeşil evlerden oluştuğunu söyleyen Kadir Aydın, İngiliz kökenli Breeam sertifikası (Yeşil-Çevre dostu bina sertifikası) adayı olan bu evlerle Bodrum Yalıkavak bölgesinde bir ilke imza attıklarını belirtti. Aydın, “İnşa ettiğimiz tüm evler Bream Sertifikası’na uygun olarak; konfor, enerji, ulaşım, sulama, malzeme, arazi, su kullanımı ve yenilikçilik gibi tüm detaylar düşünülerek planlandı.” dedi.

Yüzde 90’ı yeşil alan

Kadir Aydın, ayrıca, 600 yıllık geçmişe sahip olan Yalıkavak bölgesinin, tertemiz denizi, marinası, bitki örtüsü, serin iklimi, masmavi koyları ve sosyal yaşam alanlarıyla tüm dünya tarafından eşsiz bir yaşam alanı olarak kabul edildiğine de dikkat çekti. Kemerburgaz, Göktürk ve Bolluca gibi İstanbul’un gelişen ve değer kazanan bölgelerinde hayata geçirdikleri projeler sayesinde edindikleri deneyimi Nicchia projesi ile çok daha butik bir noktaya taşıdıklarını ifade eden Aydın, bölgenin sahip olduğu değeri ve potansiyeli doğru değerlendirdiklerini söyledi. Bu projeyle bölgenin doğal yapısını koruduklarını vurgulayan Aydın, Nicchia projesinin Yalıkavak bölgesinin doğal görüntüsüne ve mimari dokusuna uygun olarak projelendirildiğini dile getirdi. Proje alanının yüzde 90’ının yeşil alan olarak değerlendirildiğine dikkat çeken Kadir Aydın şu bilgileri paylaştı:

“Yüzde 90’ını yeşil alan olarak tasarladığımız Nicchia projesindeki 11 müstakil villa, 2.500 metrekare ile 7.250 metrekare arasında değişen büyüklükte bahçelere sahip. Her evin, kendine ait organik tarım bahçesi ve bağ alanları bulunuyor. Projemizin bulunduğu arazi içerisinde zeytin, armut, badem, incir, meşe, melengiç, pınar ve çam ağaçlarının korunmasına büyük bir özen gösterdik. Peyzajımız iklim koşullarına uygun olarak, Güney Akdeniz mimarisi tarzında planlandı. Bölgenin karakteristik bitkilerini projeye yerleştirirken; lavantalar, bağlar ve asmalarla her yeşil alanı değerlendirdik. Arazinin doğasını bozmamak amacıyla yürüme yollarını ahşap köprülerle desteklerken, yine ahşap döşemelerden açık hava sineması seyretme alanları ve jakuzi alanları oluşturduk. Arazideki kayaları dahi koruyarak onları heykel olarak kullandık ve mekânlara doğal bir hareketlilik getirdik.”

Metrekare fiyatları 3.500 ile 4.000 euro arasında değişiyor

Brüt inşaat alanları 330 ile 480 metrekare arasında değişen 11 adet müstakil evden oluşan Nicchia Projesi, 7 adedi tek ev, 4 adedi ikili müstakil ev konsepti ile tasarlanan dört farklı mimari tipten oluşuyor. Projede, bahçe büyüklükleri ve lokasyona göre metrekare fiyatları 3.500 Euro ile 4.000 Euro arasında değişiyor. Nicchia, Yalıkavak, Bodrum Havaalanı’na 50 kilometre, Bodrum ilçe merkezine 20 kilometre, Yalıkavak marinaya ise 1.750 metre mesafede konumlanıyor.

Doğal, yerel ve modern mimari unsurları bir araya geldi

Bodrum’un doğal görüntüsüne ve mimari dokusuna uygun olarak tasarlanan Nicchia’da insanları doğadan ayırmayan, şeffaf ve modern bir mimari anlayış esas alındı. Binaların cephe tasarımı, modern mimari formların doğal ve yerel malzemeler kullanılarak yorumlanması sonucu oluştu. Nicchia projesinin tüm evlerinde yer alan özel havuzlar cam duvar tasarımı ile ufuk ve denizle bütünleşmiş bir özelliğe sahip. Butik peyzaj tasarımı ve ahşap yürüme yollarıyla arsanın her noktasına erişmek ve aralarda oluşturulmuş seyir teraslarıyla manzarayı, günbatımını ve doğayı daha yakından yaşayabilmek mümkün. Üstelik enerji verimliliğini esas alan tasarımı ile İngiliz Breeam sertifikası adayı yeşil binalar olarak bölgede bir ilk olma özelliğini taşıyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıFenerbahçe’ye yeni bir çehre ‘Evren Park Fenerbahçe’
  Sonraki yazıUluslararası Finans Merkezi danışmanlık hizmeti ihalesi ikinci oturumu 29 Eylül’de!
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın