Emlak Konut’tan yurt dışı hamlesi

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli, yaklaşık 5 bin konuttan oluşan 3 yeni projelerini kısa zaman içinde satışa çıkarmayı planladıklarını açıkladı.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli, yaklaşık 5 bin konuttan oluşan 3 yeni projelerini kısa zaman içinde satışa çıkarmayı planladıklarını açıkladı. Bu yıl içinde yeni ihale yapmayacaklarını anlatan Gedikli, ancak yaklaşık 5 bin konuta denk gelen üç projeyi yakında satışa çıkaracaklarını aktardı. Gedikli, bu kapsamda Galatasaray’ın Riva arazisindeki projesi ile Halkalı ve İzmir’deki projelerini satışa çıkaracaklarını dile getirdi.

THY ile ortak proje

İhale edilmemiş arsa portföyünün 4.5 milyar lira olduğu bilgisini veren Gedikli, “THY Gayrimenkul ile birlikte yapacağımız 10 bin konutu içeren projeye de bu sene içinde start vereceğiz. THY çalışanlarından kısa sürede 12 bin talebin oluştuğu projenin ilk etabında 4 ila 5 bin konut olacak” dedi. Gedikli, son dönemde sektöre yönelik olumsuz algının arttığına anımsatarak, “Emlak Konut GYO ile ilgili iş yapan yüklenici firmalarla ilgili böyle bilgiler var. Duran şantiyemiz yok. Hasılat paylaşım modeliyle iş yaptığımız firmalarda sorun yok. Projelerin teslim tarihinde de bir gecikme beklemiyoruz” diye konuştu. Yurt dışına açılma planlarına da değinen Gedikli, “Bunun için çalışmaları hızlandırdık. Yurt dışına açılarak hareket kabiliyetini artırmayı amaçlıyoruz. Satış ve temsilcilik üzerine bir ofis açacağız. Bunun hangi ülkede olacağı konusunu araştırıyoruz. Ayrıca yurt dışı fuarlarına katılımı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Yenişafak

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.