‘En İyi Müstakil Konut’ ödülünü kazandı

Hürriyet Gazetesi tarafından 3’üncüsü gerçekleştirilen Sign of the City Awards’ta Pana Yapı’nın İzmir Çeşme’de hayata geçirdiği Jardin Eden projesi, ‘En İyi Müstakil Konut’ ödülüne layık görüldü. Pana Yapı adına ödülü, Pana Holding CEO’su Kürşat Ufuk ve Jardin Eden projesinin mimarı Ayyapı ortaklarından D. Turgut Çıkış aldı.
 
Geceye; Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ve İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş başta olmak üzere çok sayıda önemli isim katıldı.


 
İnşaatı hızla ilerleyen, örnek villası ile beğeni toplayan ‘Jardin Eden’de 44 villa ile 3 konaktan oluşan ilk etabın 2017 Haziran ayında teslim edilmesi planlanıyor.
 
Sakız ağaçları, Lavanta bahçeleri, üzüm bağları, otantik taş dokuları ile klasik bir evden daha fazlasını sunan Jardin Eden, Çeşme’nin güzel koylarından birinde konumlanıyor. Tüm bölgenin kuş misali izlenebildiği, denizin yeşili ile gökyüzünün mavisini buluşturan Jardin Eden 124 bin metrekarelik bir alan üzerinde, özel bir plaja sahip, 3+1,4+1,6+2 tiplerinde 118 villa ve 1+1, 2+1 tiplerinin yer aldığı 6 konaktan oluşuyor. 44 villa ve 3 konağın yer aldığı ilk etabının tesliminin 2017 yılı Haziran ayında yapılması planlanıyor.

İlk etap satışlarının yüzde 80’inin kısa bir sürede tamamlanması ve ikinci etap villalar için gelen yoğun talep nedeniyle Pana Yapı yetkilileri, sınırlı sayıdaki villa için ön talep almaya başlayacaklarını aktardı. İkinci Etapta yer alan villa ve konakların ilk fazının 2018 yılı Haziran ayında sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.


 
150 milyon TL’nin üzerinde yatırım
 
Jardin Eden, NewYork Times’ın 2016’da gidilmesi gereken 52 yer listesinde yer alan Çeşme’nin Şifne ilçesinde sakinlerine şehrin bunaltıcı kalabalığından uzakta, günlük koşturmaların ve trafik karmaşasının olmadığı bir yaşamı yılın 12 ayı sunuyor. Akdeniz ve Ege mimarisinin çizgilerini yansıtan Jardin Eden, yatırımcılarına, yeşil ve mavinin buluştuğu noktada çiçek kokuları arasında huzurlu bir yaşam vadediyor. Projede fiyatlar 1 milyon 735 bin TL ve 2 milyon 148 bin TL arasında değişiyor.
 
Türkiye’nin en prestijli gayrimenkul ödüllerinden birini kazanmalarının gururunu yaşadıklarını belirten Pana Yapı İnşaat Grup Başkanı Mahir Şaşmaz, Jardin Eden’in deniz manzarasına hakim konumu, meydanları, kemerleri, otoparkları ve geniş bahçeler içine konumlanmış her biri en ince ayrıntısına kadar düşünülerek tasarlanan villaları ile Çeşme’nin vazgeçilmezleri arasında yer aldığını söyledi.


 
Isıtmanın ısı pompası ile sağlanacağını, soğutma için fan coil sistem tercih edilen, su arıtma sisteminin yanı sıra 24 saat özel güvenlik ve housekeeping hizmetlerinin de verildiği “Çeşme Jardin Eden”; akıllı ev teknolojisiyle sadece yaz aylarında değil, yılın 12 ayında da konfor sunuyor. Zeytin atölyesi, gençlik merkezi, butik fırın, market, kafe ve restoran gibi birçok sosyal alanında bulunduğu Jardin Eden’de müstakil yaşamın konfor ve hazzını yaşarken keyifli sosyal paylaşımların tadının çıkarılacağı alanlarda incelikle tasarlanmış ve planlanmış durumda. Projede fiyatlar 1 milyon 735 bin TL’den başlıyor. Ilıca Plajı ile Alaçatı merkeze de 6 kilometre mesafede bulunan Jardin Eden, 150 milyon TL’nin üzerindeki yatırımla hayata geçiyor. Alaçatı’ya yapılması planlanan havalimanının, bölgenin ve projenin değerini daha yukarılara taşıması bekleniyor.
 
 
 
 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın