AVM’lerin TL ile kiralama dönemi başlıyor mu?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, piyasaların dövizin baskısından kurtulması için altının devreye sokulması gerektiğini aktararak; “Son günlerde hükümetimiz, medya vesaire, bütün AVM'lerde patronlar dövizle kiralama yolunu seçiyorlar. Yeni bazı adımlar atmak suretiyle geçici bir düzenleme gerekirse yapılır ve bu kiralamanın da ülkemizin de bu süreci başarıyla atlatması gerekiyor" ifadelerini kullandı. Erdoğan, yerli para birimiyle borçlanmanın yollarını aramak gerektiğinin de altını çizdi. 
 
“Kusura bakmasınlar”

Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü: "Burada yeni adımlar atmak suretiyle geçici bir düzenleme gerekirse yapılır, bu kiralamanın da ülkemizin bu süreci başarıyla atlatabilmesi için yerli para birimiyle bu adımı atmalıdır diyorum. Bunu da duyuyorum, duyuracağım. Bir emperyal mantık var, öbür tarafta da AVM’deki mağaza sahipleri kızmasınlar, orada battı batacak durumda olan esnaf var. Bu süreci beraber atlatmalıyız.

AVM'deki dükkan sahipleri kusura bakmasın. Bu vatan bizim, bu topraklar bizim. Hepimiz kardeşiz, dayanışma içinde beraber atlatacağız. Yakın tarihin gördüğü en alçak darbe girişimini, en kanlı terör saldırısını görüp başarısıyla üstesinden gelen bu millet elbette ekonomik baskının da üstesinden gelecek."
 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.