Erdoğan’dan Avrupa’ya sert sözler: Size rahat olmayacak

Toplu açılış törenine katılmak üzere Denizli’ye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vatandaşlara hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa’ya sert çıktı: Tayyip Erdoğan’a diktatör de o nazi deyince rahatla… Size rahat olmayacak. Siz Tayyip Erdoğan’a diktatör dedikçe o da size nazi ve faşist diyecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli’deki toplu açılış töreninde halka hitap etti. “Türkiye 16 Nisan’da tarihi bir tercihte bulunacak. Yapacak şey gayet basit. Ülkemiz eski yönetim sistemiyle mi devam edecek yeni sisteme mi geçiş yapacak?” diyen Erdoğan, şu mesajları verdi:  

O GÜNLERİ HATIRLARSINIZ

Medya patronlarının hükümet kurup hükümet yıktığı günleri hatırlayan çoktur. 9 ayda, 16 ayda hükümetlerin kurulup indiği bir ülkede istikrar olur mu? Cumhurbaşkanı ile başbakanlar birbirlerini yemişlerdir. Herkes bu çift başlılıktan rahatsızdı. Gazi Mustafa Kemal İnönü ile kavgalıydı. İnönü kendi başbakanı ile kavgalıydı. Ne zaman ki rahmetli Menderes geldi, istikrar geldi.  Cumhurbaşkanının bir tarafa başbakanın bir tarafa çektiği Türkiye istikrarı yakalayamaz. Kılıçdaroğlu herkes Uzay’a giderken Türkiye ne yapıyordu diye soruyor ya… Cumhurbaşkanı-başbakan kavgasıyla uğraşıyordı ey Kılıçdaroğlu.

ALMANYA’DA HOLLANDA’DA DEMOKRASİ YOK

16 Nisan neyi getirecek? Üretimi, süratle kalkınmayı getirecek. Şu ana muhalefetin terör estirdiği zamanları biliriz. Bunlar Menderes idama götürüldüğü zaman alkışlayanlardandı. Bunlarda demokrasi yok. İşte Avrupa… Almanya’da, Hollanda İsviçre, Belçika’da demokrasi mi var? Bunlarda özgürlük adına inanç özgürlüğü adına bir şey yok.

DİKTATÖR DİYENE NAZİ VE FAŞİST DİYECEĞİM

Sabah gazetesinin Avrupa baskısının Avrupa Parlamentosu’na girmesini yasakladılar. Hani sizde basın özgürlüğü vardı? Tayyip Erdoğan’a diktatör de o nazi deyince rahatla… Size rahat olmayacak. Siz Tayyip Erdoğan’a diktatör dedikçe Tayyip Erdoğan da size nazi ve faşist diyecek. Bunlar bizim Avrupa’daki mabetlerimizin duvarlarına gamalı haç yapıyorlar mı? Ey devlet sen neredesin? Camları çerçeveleri indiriliyor, siz bunları neden takip etmiyorsunuz? Birçok kardeşimiz öldürüldü, hala bir netice yok.

KANDİL DE FETÖ DE HAYIR DİYOR

Biz hayır diyene de evet diyene de duyduğumuz gibi saygı duyarız. Ama Kandil’deki PKK terör örgütünün başındaki hayır diyor, İmralı’daki hayır diyor. Pensilvanya’daki FETÖ’cü hayır diyor. Hayır diyen iyi düşünmesi gerekir. Kişi sevdikleriyle beraberdik. Bizim içeride ve dışarıda kavga etmek gibi bir niyetimiz yok. Biz bu milletin umudunuz bize bağlamış soydaşlarımızın yurttaşlarımızın hakkını hukukunu korumak zorundayız.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.