Yatırımcıların ikinci tercihi Miami oldu

Türkiye’de alım gücünün yükselmesiyle birlikte Türk yatırımcılar özellikle yurt dışında gayrimenkul sektöründe önemli merkezleri yatırım bölgeleri olarak seçmeye başladı.

ABD, İngiltere, Fransa ve Dubai gibi ülkeleri tercih eden Türk yatırımcılar için en avantajlı şehrin uluslararası arenada Miami olduğunu belirten NOVRUM Gayrimenkul Danışmanlık Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Tatlıcı, fiyatlar konusunda Miami’nin Paris, New York ve Londra’dan 3-4 kat daha düşük ama daha kazanç getiren bir şehir olduğunu vurguladı. Novrum Gayrımenkul Danışmanlık; Mimai’de, karaya tek bir yolla bağlı özel bir adada yer alan Prive Island Projesi, Miami’nin Finans merkezi olan Brickell’in tam ortasında yer alan Brickell City Centre Projesi ve dünyaca ünlü İtalyan tasarımcı Missoni’nin ilk defa bir inşaat projesine adını verdiği ve iç dizaynı tamamen Missoni çizgilerini taşıyan Missoni Baia projelerini ABD, Avrupa, Ortadoğu ülkeleri ile aynı anda Türkiye’de de satışa sunuyor. Erdal Tatlıcı, Miami’de gayrimenkul yatırımı yapmak için bu avantajlı koşulların en fazla 10-15 yıl daha süreceğini, şehre yapılan yatırımlarla gayrimenkullerin çok hızlı değer kazanmaya başladığını ve Miami’de yatırım yapmak için bu dönemin en uygun dönem olduğunu söyledi.

Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Tatlıcı, “Uluslararası gayrimenkul yatırım danışmanlık şirketi olarak dünyanın pek çok yerinde dünyanın en prestijli Gayrimenkul projelerinin pazarlama ve satışını yürütüyoruz. Birçok ülkeden yatırımcılara yine çok önemli projelerde satış ve danışmanlık yaptık. Türkiye uluslararası gayrimenkul pazarının önemli alıcıları arasında yer almaya başladı. Türk vatandaşlarının satın alma gücünün artması, yatırım bilincinin altın, döviz, borsa dışındaki alternatiflere yönelik gelişmesi, Türk iş dünyasının çok seyahat eden, dünya pazarlarında aktif rol alan konuma yükselmesi ile yurt dışında gerek yatırım gerekse oturma amaçlı gayrimenkul alımı da yükselen bir trend olmaya başladı” dedi.

Bu anlamda özellikle son 2 yıldır ABD’de Miami şehrinin avantajları ve fiyat aralıkları sayesinde cazibeli bir yatırım merkezi haline geldiğini belirten Erdal Tatlıcı, “Miami deyince akla gelen ilk şeyler plaj, güneş ve eğlence merkezi algısıyken son yıllarda hızlı gelişmeler sayesinde dünyanın en lüks emlak projelerinin yapıldığı bir bölge haline geldi. Florida eyaletinde bulunan Miami’de, eyalet vergisi teşviklerinin yüksek olması Miami’nin ABD’nin New York’tan sonra en büyük 2. finans merkezi haline gelmesini sağladı. Eyalet teşvikleri sayesinde ise birçok büyük şirket genel merkezini buraya konumlandırdı. Miami’nin cazibe merkezi haline gelmesini sağlayan önemli gelişmelerden bir diğeri ise Panama Kanalı’nın genişletilmesi olacak. Panama Kanalı’nın işlem hacminin 3-4 katı artacak olması Miami Port’un da işlem hacminin 3-4 katına çıkmasını sağlayacaktır. Bu anlamda Miami hem yatırımcıları hem de yerleşim anlamında birçok insanı çekmektedir” ifadelerini kullandı.

 

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.