Erdoğan’dan Başbakan’a Rotterdam talimatı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rotterdam Belediyesi, İstanbul’la da  kardeş şehirlermiş. Dün akşam Başbakanımıza söyledim, ‘Hemen İstanbul Belediye  Başkanımıza söyleyelim, tek taraflı olarak bunlarla o kardeşlik akdini bozsun.  Zira bizim bu tür insanlarla kardeş şehir olmamız mümkün değil’” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bazı ziyaretlerde bulunmak ve açılış törenine katılmak için Afyonkarahisar’a geldi. Erdoğan, halka hitap edeceği açılış töreni öncesi ilk olarak Afyonkarahisar Belediyesini ziyaret etti. Daha sonra Afyonkarahisar Anıtpark alanında düzenlenen toplu açılış törenine katıldı. Erdoğan, değeri 1 milyarın üzerinde olan 275 ayrı eserin açılışı töreninde konuştu.

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının satır başları şöyle: Bugünde büyük Türkiye için güçlü Türkiye için verdiğimiz mücadele pekçok bedel ödedik, ödüyoruz. Sınırlarımız içinde ve dışında, ekonomimize yönelik saldırılarda, Avrupa’da atlarıyla itleriyle vatandaşlarımıza saldıranlara karşı bedel ödüyoruz. Vatandaşlarımıza atlarıyla itleriyle kinleriyle saldıranlara karşı bedel ödüyoruz.

“Atların ve itlerin sahipleri ne olacak göreceğiz”

Bugün Hollanda’da seçim var. Atların ve itlerin sahipleri ne olacak göreceğiz.  Vatandaşlarımıza sesleniyorum, bakanımızı oraya sokmayan o zihniyete sakın oy vermeyin. Bunların modern dünya ile alakası yok. Bunlar Srebrenitsa’da müslümanları katledenlerdir. Bunların biz cibilliyetini biliriz. Bunlar hala medeni olamadılar, insanlıktan nasibini almadılar.O akşam düşünün Türkiye’nin bir bayan bakanı oraya geliyor. Nereye? Kendi konsolosluğuna geliyor. Kendi vatandaşlarıyla buluşmak için. Bunun için izne ihtiyaç yok. Geç bunları. Hayır kampanyası için oralara gelen PKK temsilcilerine onların yandaşlarına ve onlarla beraber hareket eden Türkiye’deki Barolar Birliği başkanına müsaade diyorsunuz. Peki Türkiye’nin bakanına niçin kapıları kapatıyorsunuz?

Rotterdam Belediyesi, İstanbul’la da  kardeş şehirlermiş. Dün akşam Başbakanımıza söyledim, ‘Hemen İstanbul Belediye  Başkanımıza söyleyelim, tek taraflı olarak bunlarla o kardeşlik akdini bozsun.  Zira bizim bu tür insanlarla kardeş şehir olmamız mümkün değil.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıBattı Hattı devre dışı
  Sonraki yazıBDDK merak edilen o gelişmeyi açıkladı
  Tuğçe Ağırlar
  Emlakrotasi.com.tr Emlak ve Ekonomi Editörü. 1989 Sakarya doğumlu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden 2011 yılında mezun oldu.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın