Erdoğan’ın torununa Kur’an öğrettiği fotoğrafın hikayesi

Erdoğan’ın torununa Kur’an öğrettiği fotoğrafın hikayesi…. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, torununa Kur’an-ı Kerim öğretirken çekilen fotoğrafının 15 Temmuz gecesine ait olduğunu söyledi.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı canlı yayında, torununa Kur’an-ı Kerim öğretirken çekilen fotoğrafın sorulması üzerine fotoğrafın arka planını anlattı. Son günlerde sosyal medyada sıkça yer alan fotoğrafın 15 Temmuz gecesi Marmaris’te çekildiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Olaylar başlamadan önce çekilmişti” dedi.

Torununa Kuran-ı Kerim öğretirken çekilen fotoğrafına ilişkin Erdoğan,”Bu Berat Bey’in büyük oğlu. Bu Marmaris’te çekildi darbe girişiminin olduğu gece. Orada kaldığımız o 4-5 günlük süre içerisinde. ‘Oğlum, burada her gün seninle 5 sayfa okuyacağız.’ Kuran-ı Kerim’i yüzünden gayet iyi okuyor. Orada bunların tekrarını yaptıralım falan… Maşallah yavaş yavaş iyi noktaya geliyor. O akşam dersini verdi. Geç saatlerde olay patladı.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan 24 TV, 360 ve Alem Fm ortak yayınında 24 TV Genel Yayın Yönetmeni Murat Çiçek ve 24 TV Programcıları Ersoy Dede ile Hikmet Genç’in sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal 24 ve 360 TV ortak canlı yayınına katılarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

ERDOĞAN’IN CANLI YAYINDAKİ DİĞER AÇIKLAMALARI ŞÖYLE

Erdoğan, kamuoyu araştırmalarının sorulması üzerine, şu anda bir firmayla çalışmadıklarını, Başbakan Yıldırım’ın yaptırdığı bazı araştırmaların olduğunu ama bir de değişik kurumların yaptırdığı bazı çalışmalar bulunduğunu söyledi.

“Şu anda bir oran zikretmeyeyim. Ama açık ara diyebilirim ve bu açık ara gidiş daha da artarak devam edecek, bu onu gösteriyor. Bizim meselemiz şu anda öyle bir oran çıkmalı ki, bu bir defa bu ülkenin hizmetinde olan bütün insanlara öz güven kazandırmalı.” diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

“İstikrar ve güven noktasında artık bu ülkede biiznillah terör olmaz. Bu ülkede artık yatırımlar en ufak bir sekteye uğramaz. Çünkü iş adamının, girişimcinin, yatırımcının ülkeye bakışı nedir? Bu ülkede bir defa terör var mı? Çünkü ben sadece Batı’yı istemiyorum. Orta Anadolu’yu istemiyorum. İstiyorum ki Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu… Buralarda da yatırımlar aynen Batı gibi, Orta Anadolu gibi, Akdeniz gibi, buralarda da devam etsin. Yani ülkemizin dört bir yanında yatırımlarda bir sıçrama dönemine ulaşalım. İşte bunu burada görüyorum. 16 Nisan, aynı zamanda bunu fişekleyecektir.”

GENEL BAŞKANI OLDUĞU PARTİNİN MAZİSİNDEN HABERİ YOK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Trabzon’da yaptığı konuşmanın hatırlatılması üzerine, “Şimdi önce tabii Genel Başkanı olduğu siyasi partinin, her zaman övündüğü, kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in olduğu partinin bir defa mazisinden haberi yok. Sürece baktığımız zaman şöyle geçmişten bu yana, aklımda kaldığı kadarıyla da 1960’a kadar zaten bu böyleydi. Ama benim için en önemlisi şu, Gazi Mustafa Kemal, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanıyken, aynı zamanda cumhurbaşkanı değil miydi? Öyleydi. Hatta yakasında cumhurbaşkanının, malum altı okuyla hitabeleri vardır. Hep bize o nutuklarında vesaire onunla beraber izletirler. Gelelim İnönü’ye. İsmet İnönü genel başkanken aynı zamanda cumhurbaşkanı değil miydi? Aynı zamanda cumhurbaşkanıydı. Ey Kılıçdaroğlu, ya sen önce mensubu bulunduğun, genel başkanı olduğun partinin kurucusu veya daha sonra müdavimi olan genel başkanların nasıl cumhurbaşkanı olduğundan haberin yok.”

“Aklıselim ile dersimizi iyi çalışarak, halkımıza verdiğimiz hizmetle, çünkü biz bu halka efendi olma gayreti içinde olmadık.” diyen Erdoğan, “Tek adam, tek adam diyorlar ya… Bizim böyle bir derdimiz yok. Biz bir defa kolektif aklın bir ürünü olarak siyaset yaptık. Bizim en önemli aldığımız ahlak dersi edeptir.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal 24 ve 360 TV ortak canlı yayınına katılarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

KILIÇDAROĞLU’NUN TARAFSIZ CUMHURBAŞKANI İDDİALARI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk CHP’nin başkanı iken aynı zamanda Cumhurbaşkanı değil miydi?

YÜRÜTMENİN BAŞI DA ŞU ANDA PARTİLİ

Başbakan hem partinin genel başkanı aynı zaman da yürütmenin başında. Ne oluyor? Bunun tarafsızlığına halel getiriyor mu? Tarafsızlık kavramını bunlar anlayamamış. Tarafsızlık nedir hizmette adalettir. Biz şimdi köprüleri yapıyoruz sadece buradan AK Parti’liler geçsin diyor muyuz? Bütün vatandaşlarımız geçiyor.

KILIÇDAROĞLU AKILALMAZ SÖZLER SÖYLÜYOR

Biz anlatıyoruz, Kılıçdaroğlu anlamamakta diretiyor. Biz zaten kavga olmasın diye bu birleştirmeyi yapıyoruz. Şu anda burada CUmhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçtiğimizde çift başlılık veya çok başlılık ortadan kalkıyor. Fakat çok daha çirkin bir şey söylüyor. 50, 100 hatta daha ileri gitti bin 500 yardımcı atayabilir diyor. Bu gerçekten akıl almaz bir şey. Bir insan bunu nasıl söyleyebilir?

YALANLA BU ÜLKEDE İKTİDAR OLAMAZSIN

Yalanla bu ülkeyi ve milleti kandıramazsın. Dürüst ol, dürüst ol ki desinler bu adamda bir şeyler var. Biz seni SSK Genel Müdürlüğü’nden tanırız. O hastanelerin halini özellikle rahmetli Savaş Ay’ın programından tanırız.

Hastane niçin var? Kuyruklar, zaten numara almadan gidemiyorsun eskiden hastaneler bu durumdaydı. Oradaki hijyen felaketti. Lambalar kırık, çarşaflar kan revan içinde öyle temizlik falan yok. Aşağıda çok enteresan galoşları satıyorlar bir kullanılan galoşu tekrar alıp ikinci defa satıyorlardı. Şimdi bütün bunlar kimin zamanında yapılıyor?

Biz geldik sağlık reformu yaptık. İşçi sendikaları olamaz dediler kusura bakmayın olacak dedik. Biz sağlıkta bir defa reform yapacağız, verimliliği arttıracağız.

Bolu’da araçta 5 kişiyiz araç kaymaya başladı, dönüyoruz bariyerlere vuruyoruz hayal meyal hatırlıyoruz karşıdan Urfa Cesur otobüsü geliyor ona çarpıyoruz ve duruyoruz. Bizi alıyorlar oradan hemen alel acele Düzce’ye götürüyorlar. Bize bakıyorlar ediyorlar diyorlar burada yapacağımız bir şey yok sizi Bolu’ya gönderelim yanımıza bir hemşire bile vermiyorlar.

EĞİTİMİ DE BİRİNCİ SIRAYA ALDIK

Biz bu tecrübelerden sonra o günlere dönmeyelim diyoruz ve o günlere dönmemek için 16 Nisan’da evet diyoruz. Biz eğitimde çok büyük değişim dönüşüm yaptık. Şu anda müfredat içeriği ile uğraşıyoruz. Biz eğitimi de birinci sıraya aldık ancak müfredatı çok iyi seviyeye getirmemiz lazım.

BUNLAR ONLARIN SONUNUN ALAMETLERİ

Bu vatanın evladına sen it diyemezsin. Ona göre orada bir düzen kuruyor. Bunların sonu gelmiştir. Bu millet sana gereğini yapar. Ama bunlar bu halkın dilini yakalayamadılar. Bunlar menşei itibari ile maalesef buraya gelişi farklı ve o da şimdi mesela denize dökeceğiz derken kim adına bunu söylüyorsun? Genel başkanın adına mı söylüyorsun sana böyle bir yetki mi verdi ne adına söylüyorsun? Ben ne dedim biz denize dökmeyeceğiz bunlar için özel bir demokrasi müzesi yapacağız. Bunları güzel objeler olarak orada değerlendireceğiz dedim.

EN BÜYÜK DERS AHLAKTIR, EDEP YAHU!

Yarın İzmir’deyiz buyur gel. Orada yapalım, oradayız. Siyasette affedilmeyecek sözlerdir. Eline sahip olacaksın, diline sahip olacaksın, beline sahip olacaksın. Bu nedir ahlak sahibi. Bu ağızla kalkacaksın sen orada it diyeceksin. O adam köşe yazarlığı yapmış, cezaevine girmiş, kitap yazmış vs.

YATIRIMLARDA KAYNAK İSRAFINA GİDİLMEMESİ LAZIM

Bunlar KHK düzenlemesini bilmiyor. Yeni dönemin avantajı şu olacak. Bakan arkadaşlarım gücenmesin ama geneli itibari ile baktığımızda Rahmetli Özal çok dert yanardı hep kendi illerine bakarlardı. Çankırı ilinin geçmişte bir bakanı geldi gereğinin üzerinde okullar yaptı ve bu okullar kullanılmadı. Bu iş değil. Öyle olması lazım ki yapılan yatırımlar kaynak israfına gidilmemesi lazım. Dışardan bakan atadığınızda dışardan atanan bakan 81 vilayetin tamamında ihtiyaç ne ise buna göre değerlendirmelerini yapacak ve adımını ona göre atacaktır.

LOKANTALARI BELEDİYE BAŞKANI KAPATABİLİR

Lokantayı kapatanlar kimdir belediye başkanlarıdır. Neyden kapatır hijyenden kapatır ruhsatı yoktur kapatır. Bir Cumhurbaşkanı’nın lokanta kapatmak gibi bir meselesi olur mu? Yalan bu.

CHP’DE DEMOKRASİ HASSASİYETİ HİÇ GÖRMEDİM

Şeriatın kestiği parmak acımaz diyen Baykal şimdi aynı şeyleri söyleyemiyor. Daha farklı manevralar yapmak suretiyle hayır çıkarsa denize dökmüş kadar sevineceğiz diyor. Bazı durumlar da oldu ben gerekli şeyleri söyledim ama anlamamakta direniyor belki beklentileri var. 16 Nisan’dan sonra yani beklentileri olabilir. O yüzden ben CHP’nin bugüne kadar gelmiş geçmiş genel başkanları içerisinde demokrasi noktasında hassasiyeti olanı ne yazık ki görmedim ve hiç bir zaman da Genel başkan ayrı Cumhurbaşkanı ayrı gibi dertleri de olmadı. Bunlar çok partili hayata hiç bir zaman tahammül edemediler. Tek adamlıksa tek partili dönemse bu sizde var zaten. Bunlar yaşanan şeyler.

KENDİ DÜNYALARINDA NE VAR BİLEMİYORUM

Yasal düzenleme ile kalkılıp burada bu yaş grubunda olanlar varsa bedelli askerlikle o kaldırılabilir. Parlamentoyu neden hafife alıyoruz. Benim için parlamentodaki görev de polis asker kadar kutsaldır. Bunu neden hafife alıyoruz. Gençliğimizin önünü açmak, ufkunu açmak bırakın 600 üyenin hepsi de bu gruptan olacakmış gibi konuşuyorlar. Şu anda 25-30 yaş grubunda 5 kişi var. Bir de Ankara’dan çıkar diyor. Öyle bir şey yok. Bizim 25-30 yaş grubundaki arkadaşlarımızı ekranlara çıkardık. Biri Konya’dan biri başka bir vilayetten. Babası esnaf böyle insanlarımızın çocukları. Kendi dünyasında ne var bilemiyorum. Kılavuz meselesi bu.

BU ZİHNİYET GENÇLERE GÜVENMİYOR

18 Yaşa cezai kurallar uyguluyor musun evet, evlenme için o kuralı koyuyor musun evet. 18 Yaş bir kırılma noktası, seçmeyi veriyorsun ama seçilmeye gelince vermiyorsun. Zor olan seçmektir seçilmek değildir.

YAHU SEN KİMSİN? HADDİNİ BİL

Biz bunu yıktık dedik ki olamaz. Hanımefendi biz asılız diyor. Tamam bizim derdimiz de bu biz asılız ama seçilmişleri atanmışlara bir vesayet rejimine kurban etmeyeceğiz. Asıl olan yetkisini her zaman her yerde kullanabilecek buna saygı duyacağız ama duymadılar ve 367 garabeti dediler ve bunun için ne kampanyalar yürüttüler, yasa çiğnediler tehditler savurdular. Sayın Baykal’ın yaptığı tehditler. Yahu sen kimsin haddini bil.

HALKIMIZ NE KARAR VERİRSE ÖPER BAŞIMIZA KOYARIZ

Halk inşallah Kasım 2019’dan sonra hem iki sandıktan birinde Cumhurbaşkanı’nı seçecek diğerinde de parlamentoyu seçecek. Bunlar rahatsız oluyorlar. Biz milletiz Gazi Mustafa Kemal’in de ifade ettiği gibi egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Halkımız kararı nasıl veriyorsa öper başımıza koyarız. Attığımız adım bu, bunda bir yanlış var mı? Başbakanlığımdan bu yana hep bunu söyledim. Bizim Rabia’mız var. Tek millet dedim. 80 milyon tek milletiz. Ne yapıyoruz ben kucaklıyorum halkımı bu hareket halkını kucaklayan bir harekettir. Tek millet çatısı altında topluyor. Tek bayrak, bunun dışında bir paçavra kabul etmiyoruz. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır toprak uğrunda ölen varsa vatandır. 780 bin kilometrekaredir bu vatan.

GÜVENLİK GÜÇLERİMİZ KANDİL’İ TERÖRİSTLERE DAR ETTİLER

Bizim tek milletimiz bu unsurlardan oluşuyor. Ülkemizi sadece bir etnik kimliğe mahkum edemeyiz. Kürt de bizim Türk de bizim, Laz da bizim hepsi bizim. Dördüncüsü de tek devlet ve bu da yok paralel devletmiş şuymuş buymuş öyle bir şey yok. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden başka devlet tanımıyoruz. Yok Güneydoğu’da üniter yapımızı bozmaya çalıştılar biraz güç topladılar orada havaya girdiler. Tendürek’te Gabar’da Cudi’de tüm ta Kandil’e varıncaya kadar polisimiz silahlı kuvvetlerimiz hepsi güvenlik korucularımız el ele verdi ve oraları bunlara dar ettiler. Bitmedi, devam ediyor. Hepsinden öte yapılan bir iş var. Hükümetimiz bölgede yoğun bir çalışma ile evlerin altlarında tüneller var bunların hepsi yıkılmak suretiyle yeni şehirler oluşturuyoruz. İnşallah bir iki yıl içerisinde Güneydoğu’ya gidildiğinde orayı farklı göreceksiniz. Bunu bu hükümet eğer bir aşkı bir derdi olmasaydı yapabilir miydi?

DİYARBAKIR İNANÇ MERKEZLERİMİZDEN EN ÖNEMLİLERİNDEN BİRİ

Diyarbakır’ın en önemli tehdit unsurlarından biri de onlar. HDP’li belediyeler milletin parasını teröristlere verdiler. Niye sadece Diyarbakır 10 milyar turizmden çekmesin? Çünkü tarih var orada kültür var bunu yapabiliriz. İnanç turizminin en önemli orası merkezlerinden bir tanesi.

SİSTEMİ KURARSAK KİMSE FANİYİ KONUŞMAZ, SİSTEMİ KONUŞUR

Benim 16 Nisan’a çıkma garantim yok. Biz ölene kadar hizmet aşkı içerisindeyiz. Bizim arkamızdan bir dua etsinler Allah onlardan razı olsun desinler yeter. Musallaya yatınca imam Cumhurbaşkanı niyetine demiyor er kişi niyetine diyor. Benim boyum biraz uzun olduğu için biraz kefenimiz uzun olur artık sonrasında sen yaptıklarınla baş başasın. Dünya bu sistemi kurarsak sistemi kurduğumuzda kimse faniyi konuşmaz sistemi konuşur.

KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİFİ 1. DERECE BAŞBAKAN’A AİTTİR

Bu işin takdiri Başbakanımıza aittir. Başbakan’ın bana teklifi bu teklifi ben onayabilirim veyahut da bu doğru değil başka bir tercihle değerlendirme yapalım diyebilirim. Ama bu Başbakan’ın teklifi ile gelmelidir takdir onundur.

Hakkımı kazandığım anda partime üye olurum. Partimizin yetkili kurullarının vereceği bir karardır.

MESELE SADECE KİMYASAL SİLAH DEĞİLDİR

Bir milyona yakın insanı öldüren bir katilden bahsediyoruz. Bazıları kınıyor, kusura bakmasınlar neyi kınıyorsunuz. 6-7 yıldır Türkyie Cumhuriyeti’nin Başbakanı ve Cumhurbaşkanı olarak ben bunu kınayanlara söyleyen birisiyim. Burada bir hedef saptırma var. O hedef saptırmayı da bu program vasıtası ile ifade etmek istiyorum. İkide bir kimyasal silah diyorlar bu bir kandırmacadır. Uluslararası hukuk itibari ile ikide bir bunu gündeme getirmenin anlamı yok. Kimyasal silahı konuşalım ama mesele sebep netice ilişkisidir. Neticesi ölüm olan bir saldırıda konvansiyonel silahlarla da bu oluyorsa bunun üzerine de gideceksin. Bunun üzerine neden gitmiyorsun?

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.