Erdoğan’dan Tuncay Özkan’a sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal 24 ve 360 TV ortak canlı yayınına katılarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Erdoğan’dan Tuncay Özkan’a sert tepki… Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 TV, 360 ve Alem FM’in ortak yayınında CHP Milletvekili Tuncay Özkan’ın sözlerine sert tepki gösterdi: Erdoğan, “Artık bunların sonunun geldiğinin alametidir. Benim de söyleyecek sözüm var da… Ama bu vatanın bir polisine sen ‘it’ diyemezsin. O görevini yapıyor. O bir trafik polisidir büyük ihtimalle. Ona göre orada bir düzen kuruyor. Buna böyle dediğin zaman tabii ki bu millet sana gereğini yapar. Bunlar bu halkın dilini yakalayamadılar.” dedi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’ın, Trabzon’un Maçka ilçesindeki programı sırasında söylediği sözlerin hatırlatılması üzerine, şunları kaydetti:
 
“Artık bunların sonunun geldiğinin alametidir. Benim de söyleyecek sözüm var da… Ama bu vatanın bir polisine sen ‘it’ diyemezsin. O görevini yapıyor. O bir trafik polisidir büyük ihtimalle. Ona göre orada bir düzen kuruyor. Buna böyle dediğin zaman tabii ki bu millet sana gereğini yapar. Bunlar bu halkın dilini yakalayamadılar. Öbürü ise zaten menşei, memba itibarıyla maalesef buraya gelişi farklı. O da şimdi mesela ‘Denize dökeceğiz.’ derken kim adına bunu söylüyorsun? Genel başkanın adına mı bunu söylüyorsun? Sana böyle bir yetki mi verdi? Ne adına söylüyorsun? Ama ben ne dedim ‘Biz denize dökmeyeceğiz. Biz bunlar için özel bir demokrasi müzesi yapacağız. Bunları güzel objeler olarak orada değerlendireceğiz.’ dedim. Bizim atalarımızın malum ‘Kem söz sahibine aittir.’ derler. Şu anda sosyal medya patlıyor. Bu gün İstanbul’u göstererek ne diyorlar? İşte buradayız. Buyur dök. Yarın İzmir’deyiz, hadi. Yani ta Samsun’dan girip böyle Amasya, Sivas falan gelmene gerek yok. Oradayız buyur gel orada yapalım.

Bunlar gerçekten şu anda çizgiyi sapıttılar. Bunlar öyle zannediyorum ki siyasette affedilmeyecek sözlerdir ve siyasette bunlar artık soyu tükenen tipler olacak. Bunların yapacakları herhangi bir şey de bundan sonra kalmaz. Bugün Yenikapı’da da söyledim. 16 Nisan bunlar içinde bu türlerin özellikle tükenmesi için önemli. Ben milletimden orada bu sözü de aldım. Çünkü bunlar ‘Biz kavga yapmayacağız.’ İnanmayın bunlara, biz bunlara alıştık artık. Niye? Bunlar bu tür şeylere tahammül edemiyorlar. Çünkü onlarca yıl bu ülkede bunlar iktidar yüzü göremediler. Ama AK Parti daha kurulduğunun 16 ay sonrasında tek başına iktidar oldu. Bu tabii onları çılgına dönüştürüyor. Biz aklıselim ile dersimizi iyi çalışarak, halkımıza verdiğimiz hizmetle…”

Bu halka efendi olma gayreti içinde olmadıklarını dile getiren Erdoğan, “Tek adam, tek adam diyorlar ya. Bizim böyle bir derdimiz yok. Biz bir defa kollektif aklın bir ürünü olarak siyaset yaptık. Biliyorsunuz bizim en önemli aldığımız ahlak dersi edeptir. ‘Edep ya hu’. Merak ederler acaba ne? Sorardık hocalarımıza. Oğlum derdi ‘el, dil, bel’. Bazıları bunu belki ayıp derler ama söyleyeceğim. Eline sahip olacaksın, diline sahip olacaksın, beline sahip olacaksın.” ifadelerini kullandı.

Gençlik için bunun çok önemli olduğunu vurgulayan Erdoğan, “Gençliğimizin de inşallah başarıyla bu sınavı vereceğine ben inanıyorum. Sen orada ‘it’ diyeceksin. Bu adam güya köşe yazarlığı yapmış, kitap yazmış, cezaevine girmiş. Biz cezaevlerine Medrese- i Yusufiye diye bakarız ama bununki başka herhalde. Farklı bir okuldan mezun oldu, öyle bir dert de yok. Ne oldu şimdi? Bugün Genel Başkanı Trabzon’da miting yaptı. Acaba kaç kişi vardı? Bize gelen rakamlar farklı. Niye? Halk bunları gördüğü zaman ilgi duyar mı?” diye konuştu. 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.