Erzincan-İzmir uçak seferleri başladı

Haftada 3 gün yapılması planlanan Erzincan-İzmir uçak seferlerinin başlaması nedeniyle Erzincan Havalimanında karşılama töreni düzenlendi. İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan Erzincan'a hareket eden ilk uçak, 139 yolcusu ile Erzincan Havalimanına iniş yaptı. Erzincan Havalimanı Müdürü Levent Akkuş ve idareci kadrosu tarafından çiçeklerle karşılanan uçak kaptanı ve personeline, Erzincan yöresine ait meşhur tulum peyniri hediye edildi.
Erzincan-İzmir uçak seferleri başladı. Haftada 3 gün yapılması planlanan Erzincan-İzmir uçak seferleri için Erzincan Havalimanında karşılama töreni düzenlendi.
 

Haftada 3 gün yapılması planlanan Erzincan-İzmir uçak seferleri başladı.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan 18.05’te Erzincan’a hareket eden ilk uçak, saat 20.05’te 139 yolcusu ile Erzincan Havalimanına iniş yaptı.

Uçak, aprona girişi esnasında iki itfaiye aracının püskürttüğü suyun altından geçti.

Erzincan Havalimanı Müdürü Levent Akkuş ve idareci kadrosu tarafından çiçeklerle karşılanan uçak kaptanı ve personeline, Erzincan yöresine ait meşhur tulum peyniri hediye edildi.

SEFERLERE SAHİP ÇIKALIM

Erzincan AK Parti Milletvekili Serkan Bayram, uçak seferlerine sahip çıkılması gerektiğini belirtti.

Erzincan’ın artık karadan, havadan ve kısa süre sonrada yüksek hızlı trenle ulaşılabilecek bir il olacağını kaydeden Bayram, “Ulaşımın ve iletişim geliştiği yer zenginlik demektir, kültür demektir. Bu hizmetin ayakta kalabilmesi Erzincanlı hemşehrilerimizin sahip çıkmasıyla mümkün olacaktır. Ben bu uçuşların şehrimize ve hemşehrilerimize uğurlu ve bereketli olmasını diliyorum.” dedi

Erzincan-İzmir arasındaki seferler, Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri olmak üzere haftada üç gün gerçekleştirilecek.

İZMİR’DEN THY’YE ÇAĞRI

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir Adnan Menderes Havalimanından aktarmasız dış uçuşların artırılmasını istediklerini, gerekirse THY‘nin düzenleyeceği seferleri sübvanse edebileceklerini belirtti.

İZTO’dan yapılan açıklamaya göre, Demirtaş ve Meclis Başkanı Rebii Akdurak, THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı’yı ziyaret etti.

Demirtaş ziyarette yaptığı konuşmada, Ege illerindeki toplam 10 milyonluk nüfusun 2 saat içinde İzmir Adnan Menderes Havalimanına gelebildiğini, ticaret ve turizm alanında büyük potansiyeli bulunan bölgenin dış bağlantılarının yetersiz olması nedeniyle bunu kullanamadığını bildirdi.

İzmir ve Ege iş alemi olarak artık belli başlı destinasyonlara, turizm ve ticaretteki hedef pazarlara aktarmasız gitmek istediklerini belirten Demirtaş, “Taşın altına elimizi sokmaya hazırız. İzmir’den uçuşların artması için sübvanse etmeye hazırız.” ifadesini kullandı.

Aycı’nın ise İzmir’den uçuş yapılması planlanan noktalarla ilgili çalışma yapılması için talimat verdiğini, maliyetler bölüşülerek girilebilecek destinasyonların birlikte değerlendirileceğini belirttiği kaydedildi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.