Adana’da tarım arazileri imara açılmayacak

Adana'da kentsel dönüşümle kaçak yapı sorununu çözmek ve depreme dayanıklı yapılar oluşturmak istediklerini belirten Başkan Hüseyin Sözlü, "Şehrin dışında imar alanları oluşturmadan, 1. sınıf tarım arazilerini imara açmadan, geçmişte açılanlara yüksek yoğunluk vermeden çalışıyoruz” dedi.

Şehrin çemberini çok genişletmeden, yüksek yoğunluklar vermeden, mevcut problemli alanları; parklar, eğitim alanları, modern binalar ve sosyal donatı alanlarıyla çağdaş hale getirme amacıyla ve hedefiyle kentsel dönüşüm yapacaklarını anlatan Başkan Sözlü, dönüşümü kentin bir çok noktasında gerçekleştireceklerini vurguladı. Sözlü “Sinanpaşa'da kamu eliyle başladı, güneyde özel sektör eliyle olacak. Büyük Seyhan Vadisi oluşturmak için Yüreğir ve Seyhan ilçe belediyelerimizle işbirliği yapıyoruz. Nefes alma alanlarımızı artıracağız" dedi.
 
Adana'nın tarım ve sanayide ilklerin şehri olduğunu söyleyen Başkan Hüseyin Sözlü, günümüzde tarımda yine ilk sıralarda olduğunu fakat sanayide, Türkiye'nin gelişme ivmesinin altında kaldığını anlattı. Başkan Sözlü, sanayide istenilen ivmenin yakalanamamasının nedenini ise şehrin
kamu yatırımlarından ve teşviklerden hak ettiği payı alamayışı olarak gösterdi.
 
Adana'nın turizm potansiyeline de değinen Başkan Hüseyin Sözlü, tarih, kültür, inanç, deniz ve dağ turizmi açısından önemli değerleri bulunan Adana'nın önümüzdeki süreçte bu konuda ön plana çıkacağına inandığını açıkladı.
 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.