Ev Sahibi Olmanın Tam Zamanı!

Gayrimenkul sektörünün önde gelen bir çok markalı projenin geliştirilmesi, pazarlama ve satışında profesyonel olarak görev alan Satış Çözümleri kurucusu Soner Keleş, konutta başlatılan yeni kampanyayı değerlendirdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından desteklenen, Emlak Konut GYO, KİPTAŞ, GYODER, İNDER ve KONUTDER üye inşaat şirketleri konut piyasasını hareketlendirecek ‘Türkiye İçin Kazanç Vakti Kampanyası’ adı altında yepyeni bir kampanyaya imza atıyor. Ekonomiye katkı sunmak ve konut satışlarını canlandırmak amacıyla Emlak Konut GYO öncülüğünde 29 Ağustos tarihinde dördüncüsü başlatılan kampanya seferberliği ile gayrimenkul sektörü tekrar hareketlenmeye başladı. 100 bin konut içerisinden ilk etapta 25 bin konut yararlanacak olan kampanyada talebin oluşması durumunda kampanyaya dahil olacak konut stokunun artması bekleniyor. 31 Ekim’e kadar sürecek kampanya Türkiye genelinde bir çok projeyi kapsıyor.

Tarihi kampanyada 4. perde

Emlak Konut’un geçtiğimiz yıllarda hayata geçirdiği kampanyalardan farklı olarak sunduğu avantajları daha da genişleten gayrimenkul sektörü geçtiğimiz yıllarda yaptığı uzun vadeli, düşük faizli, düşük peşinatlı, taksit ötelemeli kampanyalardan daha büyük imkanlar içeren bu kampanya ile yine bir ilke imza atıyor. ‘Türkiye için kazanç vakti’ kampanyası hem alıcı tarafında hem de konut stoklarının yığıldığı geliştirici tarafında olumlu sonuçlar doğuracaktır. Kredi faiz oranlarının %2 nin üzerine çıktığı günümüzde 120 ay 0,98 faiz oranı ile ev sahibi olabilme imkanı yeniden oluşturuldu. Üstelik bu sefer bu kampanya ile banka kredisiz, kefilsiz uzun vadeli kredi kullanma imkanı sunuluyor.

İndirim avantajı

Yüzde 10 peşinat, Yüzde 15 ara ödeme 12. ay, yüzde 15 ara ödeme 24. ay ve geriye kalan yüzde 60 bakiyenin 120 aya kadar 0,98 faiz oranı ile taksit imkanı sunulması hem oturumcu hem de yatırımcı müşteri tarafında ev sahibi olmak için kaçırılmayacak imkanlar oluşturuyor. Yatırım amacıyla konut arayışı içerisinde olanlara elindeki döviz veya altını peşinata çevirip bir yıl boyunca paranın getirisini garanti altına alma imkanı sunuluyor. Örnek olarak, 500 bin TL lik bir konutu yüzde 10 indirimden sonra 450 bin TL ye alıyorsunuz. yüzde 10,  45 bin TL peşinat ve yüzde 15 lik, 67 bin 500 TL lik iki ara ödemeden sonra geriye kalan 270 bin TL yi yüzde 0,98 faiz oranı ile 3 bin 836 TL 120 ay taksitle ödüyorsunuz. Satın aldığınız konutun 10 yılın sonundaki toplam maliyeti 640 bin  TL oluyor. Bugünkü konut kredisi oranlarıyla satın almaya kalktığınızda 1 Milyon TL maliyeti olan konutu yüzde 35 e varan indirim avantajı ile daha düşük maliyet ile sahip olabilirsiniz. Bu dönemde kampanya maliyetlerini fiyatlarına yansıtmayan projelerden konut satın almak için harekete geçilebilir. Firmaların uzun vadeli faiz oranlarını indirmek ve kredi kullanımı için bankalara ödeyecekleri katkı paylarını tüketiciye indirim olarak sunması büyük bir avantaj olarak görülebilir. Artan inşaat maliyetlerinin ve döviz kurlarında yaşanan dalgalanmanın henüz konut fiyatlarına zam olarak yansımadığı bu dönemde bitmeye yakın veya tamamlanmış olan projelerden ev sahibi olmak gelecekte başlayacak yeni projelerden ev sahibi olmaktan çok daha uygun olabilir. Emlak Konut öncülüğündeki dördüncü tarihi kampanya seferberliği ile konut alımında yeni bir döneme girildiği bu dönemde düşük faizli uzun vadeler, düşük taksitler ve ileri vadeli ödeme imkânları ile orta gelir grubu için oturum amaçlı konut sahibi olmanın önü tekrar açılmış oldu.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıKonut kredi faizleri yüzde 3 oldu
  Sonraki yazı3 yılda 100 milyonu aşan tapu satışı
  Ezgi Kızıl
  Emlakrotasi.com.tr Emlak ve Ekonomi Editörü. 1994 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden 2016 yılında mezun oldu.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın