Farilya Asia, yatırımcısına kazandırıyor

Farilya Asia projesinde teslimler 2018 Haziran ayında başlayacak.

Ufuk İstanbul Mesken tarafından hayata geçirilen Farilya Asia projesinin Satış ve Pazarlama Direktörü  Arman Özver, Pendik‘in değerleme oranlarına bakıldığında Farilya Asia‘nın yatırımcısına kazandıran projeler arasında yer aldığını belirtti. İnşaat tamamlanma seviyesinin %80‘i geçtiği projenin 2018 Haziran ayında teslim edileceğini ifade eden Özver, halihazırda yatırımcının bölge değerleme oranından iki kat daha fazla kazandığını, yatırım yapanların bir sonraki aydan itibaren kazanmaya başladığının altını çizdi.

Yaşam kalitesini yükselten proje

Kentsel dönüşümle hızla değerlenen ilçeler arasında bulunan Pendik son dört yılda %77,28, son iki yılda ise %15 değer kazandı. Pendik‘in prestijli projelerinden Farilya Asia ise son iki yılın değerlenme oranı baz alındığında yatırımcısına iki kat daha fazla kazandırdı. Farilya Asia Satış ve Pazarlama Direktörü Arman Özver, bölgede yaşam kalitesini yükselten özel bir projeyi hayat geçirdiklerini kaydederek, yatırımcı açısından kazancın aylık bazda bile görüldüğünü, bugün yatırım yapanların sadece uzun vadede değil, kısa vadede de kazançlı çıktığını belirtti.

Ailelere yönelik tasarlanmış proje

Farilya Asia‘nın proje nitelikleriyle bölgede ayrıcalıklı bir konumda bulunduğunu vurgulayan Özver, çağdaş bir kent projesi olan Farilya Asia‘nın merkezi lokasyonu, dairelerin büyük çoğunluğunda kapanmaz deniz manzarası imkanı ve Botaş parka komşu konumuyla ailelere yönelik tasarlanmış bir proje olduğunu dile getirdi. Özver, proje hakkında şu bilgileri verdi: “Farilya Asia her türlü konfora ve donanıma ev sahipliği yapıyor. 13 dönüm arazi üzerinde konumlanan projede 3 blok ve 357 seçkin daire bulunuyor. 1+1 daireler 82 – 96 metrekare, 2+1 daireler 109 – 159 metrekare, 3+1 daireler 161 – 173 metrekare, 4+1 daireler ise 251 metrekare büyüklüğe sahip daireler yer alıyor. Dairelerin net ve brüt alanları ile aralarındaki fark oranı, ilgili yasada tanımlandığı gibi uygulanıyor.”

Sosyal alanlar

Rezidans konforu ve deniz manzaralı balkon keyfini bir arada sunduklarını vurgulayan Özver, ”Farklı bir uygulama olarak projemizde avlu meydan yer alıyor. Avlu meydan 32 mağazaya ev sahiliği yapıyor. Semt rahatlığı sağlayan 4.500 metrekare büyüklüğündeki avlu meydanda süpermarket zinciri, kafe ve restoranlar, yapı malzemeleri, yiyecek markaları, ev tekstili, mutfak eşyası, parfümeri, kişisel bakım, optik, eczane, kuru temizleme, banka şubesi gibi mağazalar yer alıyor” dedi.

Kredi kullanma imkanı

Projede %8 KDV oranı dahil olmak üzere 420.000 TL ile 877.000 TL arasında değişen daireler için halihazırda tüm bankalardan kredi kullanma imkanı bulunuyor. Projedeki metrekare birim fiyatları KDV dahil olmak üzere 4,500 – 5,500  TL arasında değişiyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın