Fas’a akıllı kent kuruluyor

Fas'ın Tanca kentinde kurulacak akıllı kent için imzalar atıldı. İmza töreni Fas Kralı 6. Muhammed Kraliyet Sarayında düzenlendi. Fas ile Çin merkezli Sichuan Haite High-Tech şirketi arasında imzalanan mutabakat öncesinde, 2016 Mayıs ayında Fas Kralı 6. Muhammed'in Çin’e yaptığı ziyarette, Çin ve Fas arasında bankacılık, turizm, ekonomi, sanayi ve yatırım fonları olmak üzere 15 ikili işbirliği anlaşması imzalanmıştı.

İmza töreninde Haite Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Li Biaoyu, Tanca’da kurulacak 10 milyar dolarlık ‘6. Muhammed Akıllı Kenti Tanca-Tek’ projesinin hayata geçirilmesi için sevinçli olduklarını dile getirdi. Fas Sanayi Ticaret ve Yatırım Bakanı Hafız el-İlmi, Tanca’da toplam 2 bin hektarlık alanda kurulacak akıllı kent projesinin ülkenin diğer bölgelerine de örnek olacağını belirtti.

Tanca’da kurulacak 10 milyar dolarlık ‘6. Muhammed Akıllı Kenti Tanca-Tek’ projesi, Tanca’da toplam 2 bin hektarlık alanda kurulacak. Son teknolojinin uygulanacağı akıllı kentte, uluslararası liman ve devasa iş merkezlerinin yanı sıra, farklı gelir gruplarına hitap eden konut, eğlence merkezi ve alışveriş merkezleri yer alacak.

HaberTürk
 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.