Fatma Güldemet Sarı koltuğu devraldı

Yeni kabine üyelerinin açıklanmasıyla birlikte eski bakanlar da koltuklarını devretmeye başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda devir teslim töreni bugün gerçekleştirildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na atanan Fatma Güldemet Sarı, görevi İdris Güllüce'den devraldı.

Törende konuşan yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, bunun bir bayrak yarışı olduğunu ve bayrağı devraldıklarını söyledi. Bakan Sarı, çok güzel bir kadronun iş başına geldiğine dikkat çekerek, "Allah utandırmasın" dedi ve konuşmasına şöyle devam etti:

"Sayın Bakanımın bize emanet ettiği projelerin devam etmesi ve daha güzel projelere imza atma noktasında bu bayrağı taşıyacağız. Biz de görev süremiz dolduğu zaman bu emaneti bizden sonra gelecek olan arkadaşlara devredeceğiz. Bu kutsal bir emanettir. Görevimizin ve sorumluluğumuzun bilincindeyiz. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Başbakanımızın bize emanet ettiği bu görevi en iyi şekilde, layıkıyla yerine getiririz."

Bakanlıkta çalışanlara da 'hayırlı olsun' temennisinde bulunan Bakan Sarı, "Hedefimiz 2023. Türkiye'yi daha güzel günlere taşımak için çok çalışmamız gerekiyor. 1 Kasım seçimleri bize çok büyük sorumluluk ve görev yükledi, bunun bilincindeyiz. Bu görevi layıkıyla yerine getirmek için elimizden gelen çalışmayı yapacağız" diye konuştu.

Kabineye iki kadın bakan

Basın mensuplarının sorusu üzerine, kabinede iki kadın bakanın görev almasına ilişkin değerlendirmede bulunan Bakan Fatma Güldemet Sarı, şunları kaydetti:

"Çok büyük gurur duyuyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımız, bu görevi bizlere layık görmüş. Bütün milletvekillerimizi ve kadınlarımızı temsilen bu görevde elimden geleni yapacağım. Zaten biz ilk günden beri, 7 Haziran'dan beri kadınlar olarak, Meclis'teki AK Partili kadınlar olarak beraber hareket etme noktasında bir karar almıştık. Bundan sonra da bu Bakanlık hepimizin Bakanlığı."

Bakan Sarı, "Çevre ve şehircilik anlamında elimizden gelen en güzel hizmeti yapmaya çalışacağız. Çok güzel kadrolarımız var. Hükümetimiz de çok güzel kadrolardan oluşuyor. Hep beraber Türkiyemiz için, memleketimiz için çok güzel hizmetler vermek üzere yola çıktık" dedi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.