Fatma Güldemet Sarı mimarların yüzünün güldürdü


Vatandaşların memnuniyeti bakanlığın 7/24 hizmet veren Alo 181 hattına yapılan aramalara da yansıdı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın mevzuatına ilişkin tüm konularda soruları yanıtlayan ve çevresel şikayetleri de illerde ilgili birimlere ileten çağrı merkezine son bir haftada mimarlardan çok sayıda telefon geldiği belirtildi.

Kendilerini mimar olarak tanıtan vatandaşlar yaptıkları aramalarda mimar olan Fatma Güldemet Sarı hanımefendinin göreve gelmesinden ötürü büyük memnuniyet duyduklarını açıkladılar.

Vatandaşlar tebrik telefonlarında Bakan Sarı’nın göreve gelmesiyle birlikte Türkiye’de şehircilik hizmetlerinin daha pozitif yönde gelişeceğini ifade ettiler.

Alo 181’e yapılan arama örneklerinden bazıları şu şekilde:

-Bir mimar olarak gurur duydum, sayın bakanımıza tebriklerimizi iletin, Türkiye’de yapılaşmanın artık daha fazla sanat içerikli olacağına inanıyorum.

-İnanıyorum ki bakanımız döneminde yöresel mimari gelişecek, Kentsel Dönüşüm çalışmalarında da mimari dokunun üzerinde titizlikle durulacaktır.

-Mimarlık fakültesi öğrencisiyim Sayın Sarı’nın TRT Haber’deki konuşmalarını dinledim, yatay yapılaşma, doğa ve toprakla iç içe bir şehircilik modeli ve geri dönüşümle ilgili düşünceleri çok güzeldi.

-Çevreci bir gelecek, daha yeşil bir Türkiye için bakanımıza başarılar diliyoruz.

Bazı vatandaşlar da Bakan Sarı’ya sosyal medya yoluyla da ulaşırken mesajlardan biri şöyle oldu: ‘’Fatma Güldemet Sarı hayallerimi yaşıyor, Mimar Sinan mezunu ve Çevre Şehircilik Bakanı oldu’’

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, bugün de Adana esnafıyla bir araya geldi!

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.